Kapankaya Seyir Terası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Bolu

Kapankaya Seyir Terası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Bolu

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kapankaya Seyir Terası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                  Kapankaya Seyir Terası Nerede?                      

Kapankaya Seyir Terası, Bolu ilinin Çukurören olarak bilinen yerde Yedigöller Milli Parkı’na giden Yol üzerinde Çukurören Köyü yakınlarında bulunmaktadır. Yedigöller’in muhteşem doğa manzarası izleyebileceğiniz bir yerdir.

           Kapankaya Seyir Terası Hakkında Bilgiler        

Seyir Terasından kısaca bahsedecek olursak, 1298 metre yükseklikte bulunan Seyir terası, Doğası ve Tabiatı ile ünlü Yedigöller olarak bilinen alanı yüksek bir konumdan seyredebileceğiniz bir yer desek hiç yanlış olmaz. Yedigöller Milli Parkı’na giderken yol üstünde aracınızı park ederek, 90-100 basamaklı ahşap merdivenden çıktığınızda Ahşap Bir iskele göreceksiniz. 2 katlı ahşap iskeleye çıktığınızda Ayaklarınızın altında Çam ağaçları ve (Yedigöller’de bulunan Göllerin hepsini görmüyor) 3 – 4 tane gölü göreceksiniz.

Kapankaya Seyir Terasında Hangi Göller Gözüküyor?

Seyir Terası sizlere, Büyük Göl, Derin Göl ve Nazlı Göl manzarasını sunmaktadır.

OKUMALISIN  Bursa’da Gezilecek En İyi 10 Yer – Bursa'da  Gezilecek Yerler

              Kapankaya Seyir Terası Giriş Ücreti                 

Seyir Terası’na Giriş ÜCRETSİZDİR.

             Kapankaya Seyir Terası’na Nasıl Gidilir?            

Kapankaya Seyir Terası, Bolu ilinin Çukurören olarak bilinen yerde Yedigöller Milli Parkı’na giden Yol üzerinde Çukurören Köyü yakınlarında bulunmaktadır. Setir Terasının olduğu yere herhangi bir otobüs gitmiyor.

Şahsi aracı ile gidecekler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.