Kapıçam Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Kapıçam Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Kapıçam Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir? Tabiat Parkı içerisinde Neler yapılır? Piknik Alanı Hakkında bilgiler vereceğiz.

Kapıçam Tabiat Parkı, Kahramanmaraş il merkezinde Güzelyurt Köyü yakınlarında bulunmaktadır. Ülkemizin 30. Tabiat Parkı olarak ilan edilen Kapıçam Tabiat Parkı 59,5 Hektarı Mesire alanı, 101,3 Hektarı Mutlak Koruma Alanı, 7,2 Hektarı Keklik Üretme İstasyonu ve 11 Hektarı Botanik Bahçesi bulunmaktadır. Kapıçam Tabiat Parkı içerisinde çocuklara ve gençlere yönelik yapılan birde Kapıçam Extreme Park spor ve eğlence alanı bulunuyor.

Kapıçam Tabiat Parkı, Bünyesinde barındırdığı 300 farklı otsu ve odunsu bitki çesitini içerisinde barındıyor. Bu özelliği ile de tam bir botanik bahçesidir. Fotoğraf Tutkunları için son derece güzel kareler yakalanacak bir alandır. Son zamanlarda Düğün yapacak çiftler Dış çekim için Kapıçam Tabiat Parkını tercih etmektedir.(Dış çekim yapmak istiyorsanız bir miktar ödeme yapmanız gerekiyor)

Kapıçam Tabiat Park İçerisinde Neler Bulunuyor;

  • 4 Dekar Büyüklüğünde 3 Adet Gölet
  • Botanik Bahçe ve Ormanlık Alanlar
  • 4 Adet Ahşap Köprü
  • 2 km uzunluğunda Yürüyüş Yolu
  • Seyir Terası
  • Dinlenme ve Piknik Masaları
  • Kır Lokantası
  • Kapıçam Extreme Park Oyun ve Eğlence Alanı
  • Ve Ülkemizde bulunan ilk Keklik Üreme istasyonu bulunmakTadır.
OKUMALISIN  Alanya Tersanesi - Alanya Gezi Rehberi

Not: Kapıçam Tabiat Park Alanı içerisinde Piknik yapabilir. Belediyenin belirlediği alan içerisinde Mangal yapılıyor. Çimlerin olduğu alanda mangal yapmak yasaktır.

Kapıçam Exterme Spor Alanı Hakkında Bilgiler;

 

2019 yılında Kahramanmaraş Belediyesi tarafından Kapıçam Tabiat Parkı içerisinde bulunan alan içerisine yapılmıştır. Exterme Spor alanı tesislerinde neler var derseniz; Yaz Okulu ve Binicilik için Atlı Safari, Kafeterya, Kır Lokantası, Macera Oyun Alanı, Tırmanma Duvarı, Serbest Düşüş, Dev Salıncak, İp Parkuru, Mini Oyun Alanı,Paintball Alanı, Zipline Alanı, Zorbing Alanı, 12 kişilik Balon Futbolu, Fayton Alanı, Serbest Gezinme Alanı, ATV Safari, Traking, Tenis, Voleybol, Futbol, Kamping ve Toplantı, Dağ Bisikleti, Zip Coaster ve Dev Salıncak bulunmaktadır.

Kapıçam Extreme Park Alanında Hafta sonları Serpme Kahvaltı verilmektedir. Hafta sonları verilen bu hizmet kişi başı 35 TL’dir. Rezarvasyon yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Rezervasyon Numarası: 0546 280 46 46

Kapıçam Tabiat Parkı Giriş Ücreti;

Kapıçam Tabiat Parkına Giriş ÜCRETSİZDİR.

Kapıçam Extreme Park Alanına Giriş Ücretsiz olup Oyuncaklar ve Yapılan Etkinliklerden 5 – 35 TL arası Ücret alınmaktadır.

OKUMALISIN  Hava Kuvvetleri Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir?

Kapıçam Tabiat Parkı Açılış – Kapanış Saatleri;

Kapıçam Tabiat Parkına 08.00 – 23.55 Saatleri arasında giriş yapabilirsiniz.

Kapıçam Extreme Park Alanı, Nisan – Mayıs Ayında Aktif olarak Hizmet vermektedir.

Kapıçam Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?

Kapıçam Tabiat Parkı, Kahramanmaraş il merkezinde Güzelyurt Köyü yakınlarında bulunmaktadır. Kahramanmaraş il merkezine 25 km uzaklıkta bulunuyor. Kahramanmaraş-Gaziantep yolu üzerinde 20 km ilerledikten sonra Yönlendirici tabelalar sizleri Kapıçam Tabiat Parkına ve Kapıçam Extreme Alanına götürecektir.

Toplu Taşıma ile Gelecekler; şehir merkezinden kalkan 40 Numaralı Minibüslere binerek gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.