Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa / Adana / Kapıkaya Kanyonu Nerede – Nasıl Gidilir?

Kapıkaya Kanyonu Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kapıkaya Kanyonu Nerede – Nasıl Gidilir? – Adana Gezi Rehberi  hakkında bilgiler vereceğiz.

Kapıkaya Kanyonu Hakkında

Kapıkaya Kanyonu, Adana ilinin Karaisalı ilçesi sınırlarında bulunmaktadır. Kanyon Adana’ya 40 km uzaklıkta bulunmaktadır. Kanyonun ortalama yüksekliği 200 metre civarında olup kanyonun ortasında Çakıt Çayı geçmektedir. Kanyonda yaklaşık 7250 metrelik bir yürüyüş parkuru bulunmaktadır.  Kanyonun oluşmasında tektonik çöküntüler ve Çakıt Çayının etkisi olmuştur.

Bölgede yüzlerce çeşit bitki bulunmaktadır, çınar ağaçları, meşe, kızıl çam, zakkum ve erguvanlar yoğun olarak görülmektedir. Kanyon 2014 yılında Orman Genel Müdürlüğü, Karaisalı Belediyesi ve Özel İdare tarafından yapılan çalışmalar sonucunda güzel bir yürüyüş parkuru oluşturulmuştur.

Kanyonu gezdikten sonra kesinlikle gitmeniz gereken bir yerde VARDA KÖPÜRSÜ’dür. Adana ili Karaisalı ilçesi Hacıkırı (Kıralan) köyü’nde bulunan, yöre halkı tarafından “Koca Köprü” diye anılan Hacıkırı Demiryolu Köprüsü’ne aynı zamanda çeşitli hikâyelerle özdeşleştirilerek Varda Köprüsü’de denilmektedir. Adana’ya uzaklığı karayolu ile Karaisalı üzerinden 64 km’dir. Demir yolu ile Adana İstasyonu’na mesafesi 63 km’dir. Varda Köprüsü Nerede, Nasıl Gidilir, Neler Yapılır?

Kapıkaya Kanyonu Nasıl Gidilir?

Kanyona toplu taşıma aracı gitmemektedir. Kanyona özel aracınızla gitmeniz gerekmektedir. Kanyona ulaşmanız için ilk olarak Karaisalı ilçesine gideceksiniz daha sonra ilçe içerisinde direk Kapıkaya Kanyonu tabelalarını takip ederek kanyona rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

OKUMALISIN  Hasan Harakani Türbesi Nerede - Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Karaman Çeşmeli Kilise Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Karaman Çeşmeli Kilise Nerede – Nasıl Gidilir?– Karaman Gezi Rehberi hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir