Kaputaş Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp Alanı?

Kaputaş Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp Alanı?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kaputaş Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp Alanı?Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Kaputaş Plajı Hakkında;

Kaputaş Plajı,  Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunmaktadır. İlçe merkezine  yaklaşık 20 kilometre uzaklıktadır.Yer altından akan suyun kumsaldan çıkması sonucunda denizin rengi turkuazdır. Bunun dışında serin bir suya sahip olan Kaputaş’ın kum ve çakıl karışımı bir plajı  vardır. Denizin yaklaşık bir metrelik kısmı beyaz kum ancak bir metreden sonrası küçük taşlar vardır. Bir kanyon ağzı plajı olan Kaputaş Plajı’na inmek için meşhur 187 basamaklı merdiven inerek Plaja ulaşabilirsiniz.

Denizde 1-2 metreden sonra derinlik aniden artıyor. Bu sebeple güvenlik amaçlı mantarlarla güvenlik şeridi vardır.Denizde derinlik tahminen 10-15 metre oluyor. Yüzmeyi iyi bilmeyenlerin dikkatli olması gereken bir plajdır. Derinliği fazla olmasına rağmen suyun berrak olmasından dolayı denizin dibini rahatlıkla görebilirsiniz.

Yeraltı sularının kumsaldan çıkmasından dolayı Kaputaş Plajında denizin rengi turkuazdır. yeraltı sularının soğuk olması deniz  sularını da soğuk yapmaktadır.  Kaputaş Plajı Kaş Belediyesi tarafından işletilmektedir. Plajda küçük bir işletme bulunuyor. Buradan;

  • Şemsiye – Şezlong kiralayabilir,
  • Yeme içme ihtiyaçları karşılanabilir,
  • Wc – Duş İmkanı bulunuyor.
OKUMALISIN  Alanya'da Mutlaka Gitmeniz Gereken 7 Plaj?

Kaputaş Plajında Kamp Yapılır Mı?

Plaj’da Kamp için ayrılmış herhangi bir alan bulunmuyor. Ama herhangi bir yasakta bulunmuyor. Aşırı kalabalık olduğundan kamp yapan olmuyor ama yaz ayı dışında kamp yapmak isterseniz uygun alanlar bulabilirsiniz.  Buraya en yakin Kaş ilçesinin girişinde Olympos’ta  kamp alani var, orada rahatça kamp yapabilirsiniz.

Kaputaş Plajı ve Mağara

Kaputaş Plajı’nda bir mağara bulunmaktadır. Bu mağara bir zamanlar fokları ağırlamıştır. Mağaranın ismi Mavi Mağara olarak bilinmektedir. Kara yolu ile kesinlikle ulaşılamayacağından tekne turları ile  mağarayı ziyaret edebilirsiniz. Belediye son dönemde büfe, wc ve soyunma kabinleri koyarak turistlerin ihtiyaçlarını gidermek amaçlı çalışmalar yapmıştır.

Kaputaş Plajı Giriş Ücreti

Plaja giriş için herhangi bir ücret talep edilmiyor.

Plajda bulunan şezlong işletmeden Şemsiye – Şezlong kiralayabilir, yiyecek, içecekler  alabilirsiniz.

Kaputaş Plajı’na Nasıl Gidilir?

Kaputaş Plajı, Antalya ilinde yer almaktadır. Plaj, Kaş ilçesine 23 kilometre, Kalkan beldesine ise 7 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Diğer şehirlerden hava yolu ile gelmek isteyenlerin tercihi Antalya’dan ziyade Dalaman Havalimanı olmalıdır. Çünkü Kaş’ın Antalya merkeze olan uzaklığı 190, Dalaman’a ise 147 km’dir. Dalaman havalimanından buraya gelmek daha avantajlıdır.

OKUMALISIN  Ağrı Balık Gölü Nerede - Nasıl Gidilir?

Toplu yaşıma ile gelecekler Kaş-Kaputaş-Kalkan-Patara minibüsleriyle buraya ulaşım sağlayabilirler. Minibüsler yaz aylarında yaklaşık yarım saatte bir hareket etmektedir.

Hususi aracıyla gelecek olanların erken saatte gelmesini tavsiye ederim. Çünkü otopark yeterli degil park sorunu yaşayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.