Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa / Akdeniz Bölgesi / Kaputaş Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Kaputaş Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kaputaş Plajı Antalya Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Kaputaş Plajı/Kaş

Kaputaş Plajı  Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunmaktadır. İlçe merkezine  yaklaşık 20 kilometre uzaklıktadır.Yer altından akan suyun kumsaldan çıkması sonucunda denizin rengi turkuazdır. Bunun dışında serin bir suya sahip olan Kaputaş’ın kum ve çakıl karışımı bir plajı  vardır. Denizin yaklaşık bir metrelik kısmı beyaz kum ancak bir metreden sonrası küçük taşlar vardır. Bir kanyon ağzı plajı olan Kaputaş Plajı’na inmek için Karayolları 13.Bölge Müdürlüğü Kaputaş Mevkii’ndeki 187 basamaklı merdiven kullanılmaktadır.

Denizde 1-2 metreden sonra derinlik aniden artıyor. Bu sebeple güvenlik amaçlı mantarlarla güvenlik şeridi vardır.Denizde derinlik tahminen 10-15 metre oluyor. Yüzmeyi iyi bilmeyenlerin dikkatli olması gereken bir plajdır. Derinliği fazla olmasına rağmen suyun berrak olmasından dolayı denizin dibini rahatlıkla görebilirsiniz.

Yeraltı sularının kumsaldan çıkmasından dolayı Kaputaş Plajında denizin rengi turkuazdır. yeraltı sularının soğuk olması deniz  sularını da soğuk yapmaktadır.  Kaputaş Plajı Kaş Belediyesi tarafından işletilmektedir. Plajda her hangi bir tesis bulunmadığından ihtiyacınız olan içecek ve yiyeceklerinizi alıp gitmeniz sizin için iyi olacaktır.

OKUMALISIN  Sazlıca Plajı - Koyu Nerede-Nasıl Gidilir?

 Kaputaş Plajı’nda bir mağara bulunmaktadır. Bu mağara bir zamanlar fokları ağırlamıştır. Mağaranın ismi Mavi Mağara olarak bilinmektedir. Kara yolu ile kesinlikle ulaşılamayacağından tekne turları ile  mağarayı ziyaret edebilirsiniz. Belediye son dönemde büfe, wc ve soyunma kabinleri koyarak turistlerin ihtiyaçlarını gidermek amaçlı çalışmalar yapmıştır.

Kaputaş Plajı Giriş Ücreti

Plaja giriş için herhangi bir ücret talep edilmiyor. Plajda bulunan şezlong ve büfeden alınan yiyecek ve içecekler için ücret ödeniyor. İki kişilik şezlongların ücretleri 22.5 TL(2 tane şezlong 1 tane şemsiye)dir.

Kaputaş Plajı Nerede? Kaputaş Plajına Nasıl Gidilir?

Kaputaş Plajı Antalya ilinde yer almaktadır. Plaj Kaş ilçesine 23 kilometre, Kalkan beldesine ise 7 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Diğer şehirlerden hava yolu ile gelmek isteyenlerin tercihi Antalya’dan ziyade Dalaman Havalimanı olmalıdır. Çünkü Kaş’ın Antalya merkeze olan uzaklığı 190, Dalaman’a ise 147 km’dir. Dalaman havalimanından buraya gelmek daha avantajlıdır.

Toplu yaşıma ile gelecekler Kaş-Kaputaş-Kalkan-Patara minibüsleriyle buraya ulaşım sağlayabilirler. Minibüsler yaz aylarında yaklaşık yarım saatte bir hareket etmektedir.

Hususi aracıyla gelecek olanların erken saatte gelmesini tavsiye ederim.Çünkü otopark yeterli degil park sorunu yaşayabilirsiniz.

OKUMALISIN  Lara Plajı Gezi Rehberi Nerede-Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Terme Gezi Rehberi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Terme Gezi Rehberi Nerede – Nasıl Gidilir? – Samsun-Terme Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir