Kapuz Kanyonu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – ANTALYA

Kapuz Kanyonu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – ANTALYA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kapuz Kanyonu Nerede – Nasıl Gidilir – Piknik & Kamp Alanları Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                Kapuz Kanyonu Hakkında Bilgiler                         

Kapuz (Boğazı), Antalya ilinin şehir merkezine yaklaşık 10 km uzaklıktadır. Konyaaltı ilçesinde  Aşağıkaraman Mahallesi sınırlarındadır. Yöre Halkı tarafından hafta sonları piknik yaptığı, botla gezintiye çıktığı, yüzdüğü bir yerdir. Şehrin Kalabalığından, gürültüsünden uzaklaşmak isteyenlerin vazgeçemeyeceği bir yerdir.

Kanyon aslında keşfedilmemiş bir cennettir desek hiç yanlış olmaz, Antalya gibi yaz aylarda çok kalabalık olan sahil kenarlarına nazaran bakir doğasıyla muhteşem bir kanyondur. Yağışların fazla olduğu dönemlerde su seviyesi yükseldiği için gidenlerin dikkatli olması gerekiyor.

Yaz aylarında daha sakin ve durgun olduğundan yaz ayların da ve hafta içi gitmenizi tavsiye ederiz. Kanyonun sonunda küçük küçük şelaleler var, ister kanoyla ister yürüyerek kanyonun sonuna kadar giderek bu güzel manzarayı izleyebilirsiniz.

             Kapuz Boğazında Kamp Yapılır mı?                      

Kanyonda Kamp yapabilirsiniz. Gitmeden önce yanınıza her türlü malzemenizi alın çünkü herhangi bir tesisi bulunmuyor. Çeşme yok, WC yok, Ateş yakmak serbest. Sizlere en yakın market ise aşağıkaraman köyünde bulunan markettir.

                        Kapuz Boğazı Nerede?                                 

Antalya ilinin şehir merkezine yaklaşık 10 km uzaklıktadır. Konyaaltı ilçesinde  Aşağıkaraman Mahallesi sınırlarındadır

                    Kapuz Kanyonu Giriş Ücreti                            

Kanyona Giriş Ücretsizdir.

                   Kapuz Kanyonu’na Nasıl Gidilir?                     

Şehir Merkezinden Çakırlar istikametine gittiğinizde uncalı mezarlığı karşınıza çıkıyor. Burayı geçtikten sonra Duraliler-Aşağıkaraman yönüne doğru dönmelisiniz. Daha sonra Kapuz Boğazını gösteren yönlendirici tabelaları göreceksiniz. aracınızı Kapuz boğazına yakın bir yere bırakıp yürümeniz yeterli olacaktır.

Toplu taşıma ile gidecekler ise, Tera city avm önünden kalkan 503 numaralı otobüs Kapuz Boğazına yakın bir konuma kadar gidiyor.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.