Karaburun Ardıç Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Karaburun Ardıç Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Karaburun Ardıç Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?- İzmir Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Karaburun Ardıç Plajı

Ardıç Plajı İzmir ilinin Karaburun ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Karaburun’un Mordoğan Mahallesi’nde bulunmaktadır. İzmir kent merkezinden 86 km uzaklıktadır.

Ardıç Plajı, Karaburun koyları arasında ismi en fazla ilgi gören yerdir. Kumsalı ince taneli kumlardan oluşmaktadır. Denize girdiğiniz an 4-5 adım çakıl daha sonra ise kum zemin sizi karşılıyor. Yaklaşık 50-60 m sonra derinleşiyor. Çocuklu aileler için oldukça ideal bir denizdir. Deniz suları oldukça temiz ve berraktır. Suları soğuktur.

Burası halk plajı ve beach club olmak üzere ikiye ayrılmış durumdadır.  Bu plajın çevresinde yeme-içme, tuvalet, şezlong ve şemsiye imkânları bulunmaktadır. Şemsiye ve şezlong hizmetinden yararlanmak istemeyenler kendi havluları ve sandalyeleriyle plajı ücretsiz kullanabiliyor.  Araçlar için park yeri mevcuttur.

Karaburun Ardıç Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Ardıç Plajı İzmir ilinin Karaburun ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Karaburun’un Mordoğan Mahallesi’nde bulunmaktadır. İzmir kent merkezinden 86 km uzaklıktadır.

OKUMALISIN  Dünya Kostümleri Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir - Büyükçekmece-İstanbul?

Ardıç Plajına toplu taşıma ya da hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Buraya ulaşmak için ilk önce Karaburun ilçesine ulaşmanız gerekir. Karaburun ilçesinden kalkan servislerle çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.