Karacaali Gençlik Kampı ve Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Bursa

Karacaali Gençlik Kampı ve Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Bursa

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Karacaali Gençlik Kampı ve Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp ve Plaj Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

       Karacaali Gençlik Kampı ve Plajı Nerede?            

Karacaali Gençlik Kampı ve Plajı, Bursa ilinin Gemlik ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Bursa merkeze yaklaşık 50 km uzaklıktadır. Gemlik – Narlı yolu üzerinde yer almaktadır.

Bursa’nın öne çıkan plajı arasında yer almaktadır. Sahil kısmı ince kumdan oluşmaktadır. Aynı şekilde deniz tabanı da kumdan oluşmaktadır. Suları temiz ve berraktır. Denizi temiz ve berraktır.

Karacaali Gençlik Kampı 2017 yılında yapımına başlanmış ve 26 Kasım 2018 tarihinde hizmete açılmıştır. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmıştır. Kamp liselere giriş ve üniversite sınavına hazırlanan gençlere eğitim desteği sağlamak amacıyla açılmıştır. Yapılan hizmetlerin etkisiyle Bursa’nın kalitesi yüksek tatil bölgesi haline gelmiştir.

Karacaali Gençlik Kamp Alanından Bahsedecek olursak;

Tesis iki bloktan oluşmakta olup toplamda 43 tane odası bulunmaktadır. Ayrıca 2 adet iki kişilik Bungalow mevcuttur. Burada birçok spor etkinlik alanı da vardır. Basketbol, futbol ve voleybol sahası vardır. Bunların dışında masa tenisi, mini golf, canlı langırt, badminton, tenis, matrak, okçuluk, bocce, dart, mangala, kano gibi aktiviteler vardır. Sanatsal faaliyetler de mevcuttur (el sanatları tiyatro, müzik, halk oyunları). İsteyenler için Bursa, İznik kültür gezileri ile yat turu da yapılmaktadır.

Kampa katılacak gençlerin şapka, eşofman, gözlük, şort, mayo, havlu, terlik, güneş kremi ile temizlik malzemelerini beraberinde getirmeleri gerekmektedir.

Karacaali Gençlik Kampı ve Plajı’na Nasıl Gidilir?

Karacaali Gençlik Kampı ve Plajı, Bursa ilinin Gemlik ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Bursa merkeze yaklaşık 50 km uzaklıktadır. Gemlik – Narlı yolu üzerinde yer almaktadır.

Karacaali Gençlik Kampı ve Plajına toplu taşıma veya hususi aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Buraya Gemlik üzerinden gitmeniz gerekmektedir.  Hususi aracıyla Bursa üzerinden D575/E881 üzerinden(en hızlı rota) veya Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu/O-5 üzerinden(ücretli geçişler mevcuttur) gelebilme imkânına sahipsiniz.  Toplu taşıma için şehir merkezinden ve Gemlik’ten kalkan minibüsler ve otobüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.