Karacabey Longoz Ormanları  Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Bursa

Karacabey Longoz Ormanları  Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Bursa

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Karacabey Longoz Ormanları Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                   Karacabey Longoz Ormanları Nerede?            

Longoz Ormanları, Bursa ilinin Karacabey ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. Susurluk Irmağının oluşturduğu Kocaçay Deltası, göl, bataklık, kumul ve longoz ormanından oluşmaktadır. Bursa’da Doğa ile iç içe olmak isteyenler için oldukça güzel bir yerdir.

                       Longoz Ormanı Nasıl Oluşuyor?                 

Karacabey Longozu, Susurluk ırmağının denize dökülmesinden önce denizin dalgalarının ve akarsuların ortaya çıkardığı kum seti Susurluk Irmağı’nı dökülmesini engellemektedir. Denize dökülemeyen Irmağın suyu yayılır ve Kocaçay Deltası ile Longozun oluşmasını meydana getirir.

        Karacabey Longoz Ormanları Hakkında Bilgiler     

Karacabey Longoz Ormanları, Ülkemizde’ de bulunan 3 Longoz içerisinde En Büyüğüdür. Longoz  içerisinde ortalama 250 civarı kuş türü yaşadığı söylenmektedir. Ak Pelikan, Kara Leylek, Flamingo ve Kuğu başta olmak üzere 12 kuş türü burada üremektedir.

OKUMALISIN  Trabzon Atatürk Köşkü Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Ziyaret Saati

Karacabey Longoz Ormanına Geldiğinizde Başlangıç kısımdan Dalyan Gölüne kadar gezebilirsiniz. Bu Güzergahta Kuş Gözlem Evi, Kafeterya ve Sandal Turu yapabileceğiniz yerler ve Piknik Alanları bulunmaktadır. Ayrıca birçok Büyükbaş ve Küçükbaş hayvanında bu doğal alanda gezdiğini göreceksiniz.

Karacabey Longoz Ormanına gelirken yanınıza Dürbün veya Profesyonel Kamera almanızı tavsiye ediyoruz. Kuş Gözlem Kulesi biraz uzakta kalıyor.

         Karacabey Longoz Ormanları Nilüfer Çiçekleri      

Karacabey Longoz Ormanında Nilüfer Çiçekleri açmaktadır. Bu Doğal Güzelliği görmek istiyorsanız sabahtan gelmenizi tavsiye ediyoruz.Gelinecek en uygun zaman ise, Nisan – Temmuz ayları arası olarak söyleyebiliriz.

          Karacabey Longoz Ormanları Giriş Ücreti            

Giriş ÜCRETSİZDİR.

        Karacabey Longoz Ormanları’na Nasıl Gidilir?       

Longoz Ormanları, Bursa ilini Karacabey ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. Longoz Ormanları, Bursa ilini Karacabey ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Toplu Taşıma İle Gidecekler; Kestel – Üniversite arası hizmet veren metro hattına binip Uludağ Üniversite Durağında indikten sonra, Yeniköy – Boğaz Minibüslerine binmeniz gerekiyor. Bu Minibüsleri sizleri Longoz Ormanının yakın bir konumuna kadar götürüyor.

OKUMALISIN  Atatürk Arboretumu Nerede – Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - İSTANBUL

Navigaston ile Gidecekler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.