Karacasu Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir – BOLU

Karacasu Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir – BOLU

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Karacasu Kaplıcaları  Nerede – Nasıl Gidilir – Bolu’da Bulunan Kaplıcalar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                     Karacasu Kaplıcaları Hakkında Bilgiler            

Kaplıca, Bolu ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Merkeze bağlı fatih mahallesi içerisinde bulunur. Karacasu bölgesi Bolu merkeze yaklaşık olarak 5 km mesafededir.

Bolu kaplıcalarından Evliya Çelebi, Seyahatname ’sinde beğeniyle bahsedilmiştir. Karacasu beldesinde bulunan kaplıcalar, Seben Dağları eteklerinde, çevresi ormanlarla kaplı doğa harikası bir konuma sahiptir. 1993 yılında “termal turizm merkezi” ilan edilmiş olan bölgede Termal Otel ve Sağlık Bakanlığına bağlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi bulunmaktadır.

Doğal kaynaklı ve sondaj çıkışlı olan suyun sıcaklığı 42-44 C, Ph değeri ise 6,3’tür. Kaplıca suyu; bikarbonatlı (% 51,31 milival), sülfatlı (% 46,66 milival), kalsiyumlu (% 69,34 milival), magnezyumlu (% 19,18 milival), karbondioksitli (251,6 mg/lt) ve flüorürlü (1,9 mg/lt) bir bileşime sahiptir. Su sıcaklığı 40-46 derecedir.

Buradaki sular birçok hastalığın tedavi edilmesinde kullanılmıştır. Banyo ve içme kürlerine elverişli olan sular, romatizmal hastalıklara, deri, kan dolaşımı ve kalp hastalıklarına, solunum yolu hastalıklarına, kadın hastalıklarına, sindirim sistemi, safra kesesi, böbrek ve idrar yolları hastalıklarına, kemik ve kireçlenme rahatsızlıklarına, metabolizma ve beslenme bozukluklarını tedavi etmektedir.

                   Karacasu Kaplıcaları Konaklama                

Karacasu bölgesinde konaklamak oldukça kolaydır. Bu bölgede birçok otel ve pansiyon yer almaktadır. Her bütçeye uygun konaklama imkânı olması burayı daha çekici bir duruma getirmektedir.

                      Karacasu Kaplıcaları Nerede?                   

Kaplıca, Bolu ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Merkeze bağlı fatih mahallesi içerisinde bulunur. Karacasu bölgesi Bolu merkeze yaklaşık olarak 5 km mesafededir.

                 Karacasu Kaplıcaları’na Nasıl Gidilir?          

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler Bolu iline geldikten sonra merkezden kalkan Karacasu servisleriyle ulaşım sağlayabilirler.  Hususi araç ile gelmek isteyenler ise Bolu merkezden Kaplıca Cd. Üzerinden tabelaları takip ederek rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.