Anasayfa / Akdeniz Bölgesi / Karaçay Şelalesi ve Karaçay Piknik Alanı Nerede – Nasıl Gidilir?

Karaçay Şelalesi ve Karaçay Piknik Alanı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Karaçay Şelalesi ve Karaçay Piknik Alanı Nerede – Nasıl Gidilir? – Osmaniye Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Karaçay Şelalesi ve Karaçay Piknik Alanı Nerede;

Karaçay Şelalesi, Osmaniye şehir merkezine 4 km mesafede bulunan Karaçay mesire alanını 3,5 km da geçtikten sonra karşınıza gelen bir tabiat harikasıdır. Karaçay Mesire Alanı ve Tabiat parkına geldikten sonra zorlu bir parkur sonrasında ulaşabiliyorsunuz.

 Karaçay Şelalesi ve Karaçay Piknik Alanı Hakkında;

Karaçay Şelalesi Dağlardan gelen sular ve Karaçay deresinden gelen su ile oluşmaktadır. Şelale,  dik yamaçlardan aşağıya 30 metre yükseklikten düşmektedir. Düştüğü yerde ufak bir göl oluşmuştur. Zor bir yürüyüş sonrasında ulaşılabilinen Karaçay Şelalesi, Eşsiz güzelliği ile Doğasıyla siz değerli doğaseverler için gezilip görülmesi gereken bir yerdir.

Karaçay Piknik Alanı olarak bilinen alanda, Mangal yapabileceğini alanlar, ateş yakıp kamp kurabilinen yerler bulunuyor. Birkaç oturacak çardak bulunan bu mesire alanına geldiğinizde 3-4 km uzağındaki şelaleye görme9izi tavsiye ediyoruz.

Karaçay Şelalesine ulaşmak için, Kayalardan köprülerden patikalardan geçiriyorsunuz bazen o kadar zor alanlardan geçiyorsunuz ki, ha düştüm ha düşecem dersiniz işte tam da öyle, hem zevkli olan bu yolculuk hem de bir o kadar da zahmetlidir. Ama doğayı seviyorsanız, yeni yerleri keşfetmeyi seviyorsanız tam böyle bir yer. Aynı zamanda bir yürüyüş parkuru olan bu alan ortalama 1-2 saatlik bir parkurdur, çocuklu aileler için elverişli değildir.

OKUMALISIN  Aliağa Polis Plajı Nerede - Nasıl Gidilir - İzmir Denize Girilecek Yerler

Karaçay Şelalesi ve Karaçay Piknik Alanına Giriş Ücreti;

Giriş için Herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Giriş Ücretsizdir.

Karaçay Şelalesi’ne Nasıl Gidilir;

Osmaniye şehir merkezinden herhangi bir toplu taşıma aracı gelmiyor, En yakın toplu taşıma ile geleceğiniz yer, Karacalar mahallesinin olduğu yerdir,

Kendi Aracınızla gelecekseniz eğer, Şehir merkezinden Karacalar Mahallesine doğru gelmelisiniz, Buradan Tabelalar yardımıyla Karaçay Piknik alanına doğru gelmelisiniz bu yol sizi Karaçay Mevkiine kadar götürüyor. Bu mesafeden sonra araç gitmiyor. Mesire Alanını geçtikten sonra patika yoldan Karaçay Şelalesine ulaşabiliyorsunuz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Sevgi Plajı (Love Beach) Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Aydın

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda  Sevgi Plajı (Love Beach) Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong  Giriş Ücretleri hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir