Anasayfa / Denizli / Karahayıt Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir?

Karahayıt Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Karahayıt Kaplıcaları  Nerede – Nasıl Gidilir? – Denizli’de Bulunan Kaplıcalar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Karahayıt Kaplıcaları, Denizli ilinin Pamukkale ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Pamukkale ilçesine bağlı Karahayıt Mahallesinde bulunur. Denizli şehir merkezine yaklaşık olarak 25 km mesafededir. Pamukkale ilçe merkezine yaklaşık 8 km mesafededir.

Karahayıt kaplıcaları tesisleri ülkemizin kaplıca bakımından en zengin yerlerinden birisidir. Bu nedenle dünyanın birçok yerinden de şifa bulmak isteyen kişiler Denizli’ye kaplıcalardan faydalanmaya gelmektedir. Karahayıt Kaplıcalarında bulunan su bileşimleri Pamukkale kaynağıyla benzerlik göstermektedir.

Karahayıt kasabasını önemli kılan özellik kırmızı termal suyudur. Sular hipertermal ve hipotonik maden suyu olmasıyla kalitesini göstermektedir. Bu sulardan hem içilebiliyor hem de banyo yaparak fayda sağlanabiliyor. Ege Üniversitesi tarafından yapılan araştırmalarda suyun önemli bir şifa kaynağı olduğu tescil edilmiştir. Su kaynağından her mevsimde 58 derece sıcaklıkta çıkıyor.

Su ve Çamur Banyosu: Gözenekleri açma, Cildi yumuşatma, Antiseptik tesiri ile akne ve sivilce gibi problemleri yok etme, Çatlak ve selülit tedavisi ve toparlama etkisi, Kırışık giderme, siğilleri absorbe etme, özellikleri bulunuyor.

OKUMALISIN  Cincin Kalesi Nerede-Nasıl Gidilir?

İçmeler: Suların özellikle dolaşım sistemindeki problemleri ortadan kaldırdığı kanıtlanmış durumda. Karaciğer ve safra kesesindeki rahatsızlıklar içinde termal sularına gidilmesi tavsiye edilenler arasındadır.

Karahayıt Kaplıcaları Konaklama

Karahayıt bölgesinde konaklamak oldukça kolaydır. Bu bölgede birçok otel ve pansiyon yer almaktadır. Her bütçeye uygun konaklama imkânı olması burayı daha çekici bir duruma getirmektedir.

Karahayıt Kaplıcaları Nerede?

Karahayıt Kaplıcaları Denizli ilinin Pamukkale ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Pamukkale ilçesine bağlı Karahayıt Mahallesinde bulunur. Denizli şehir merkezine yaklaşık olarak 25 km mesafededir. Pamukkale ilçe merkezine yaklaşık 8 km mesafededir.

Karahayıt Kaplıcaları Nasıl Gidilir?

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler Denizli iline geldikten sonra otogardan kalkan Karahayıt servisleriyle ulaşım sağlayabilirler.  Hususi araç ile gelmek isteyenler ise Pamukkale Yolu üzerinden tabelaları takip ederek rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.


HTML’Y

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Sevgi Plajı (Love Beach) Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Aydın

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda  Sevgi Plajı (Love Beach) Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong  Giriş Ücretleri hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir