Karaisalı Yerköprü Orman İçi Dinlenme Yeri Nerede – Nasıl Gidilir – Adana

Karaisalı Yerköprü Orman İçi Dinlenme Yeri Nerede – Nasıl Gidilir – Adana

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Karaisalı Yerköprü Orman İçi Dinlenme Yeri Nerede – Nasıl Gidilir – Adana Gezi Rehberi  hakkında bilgiler vereceğiz.

         Yerköprü Orman İçi Dinlenme Yeri Nerede?         

Dinlenme Yeri, Adana ilinin Karaisalı ilçesinde bulunmaktadır. Yerköprü mesire alanı bitki örtüsü, şaleleri  ve piknik yerleri ile birçok ziyaretçiyi kendine çekmektedir. Adana şehir merkezine uzaklığı 65 kilometredir. Son yıllarda ise gelin ve damatların akınına uğramaktadır. Toplu taşıma araçlarının gitmemesinden dolayı birçok Adanalı bu güzelliğin farkında değildir.

Yerköprü, eşsiz doğa güzelliğinin yanı sıra sunulan piknik alanlarıyla da dikkat çekiyor. Vatandaşlara hem kendi kendilerine piknik yapma imkanı sunulurken, hem de yanı başlarında bulunan restoranda yemek yeme imkanı buluyorlar. Ayrıca, oluşan küçük göllerde kümes hayvanları da bulunmaktadır.

      Yerköprü Orman İçi Dinlenme Yeri Gezilecek Yerler    

Yerköprüye gittiğinizde kesinlikle gitmenizi önereceğim yerlerin başında VARDA KÖPRÜSÜ ve KAPIKAYA KANYONU bulunmaktadır.

Varda Köprüsü Hakkında Detaylı Bilgi için TIKLAYINIZ…

Kapıkaya KanyonuHakkında Detaylı Bilgi için TIKLAYINIZ…

Karaisalı Yerköprü Orman İçi Dinlenme Yeri Nasıl Gidilir?

Dinlenme Yerine toplu taşıma aracı gitmemektedir. Yerköprü Orman İçi Dinlenme Yerine özel aracınızla gitmeniz gerekmektedir. Dinlenme Yerine ulaşmanız için ilk olarak Karaisalı ilçesine gideceksiniz daha sonra ilçe içerisinde direk Dinlenme Yeri tabelalarını takip ederek Dinlenme Yerine rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.