Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa / Cami - Türbe - Kilise / Karaman Çeşmeli Kilise Nerede – Nasıl Gidilir?

Karaman Çeşmeli Kilise Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Karaman Çeşmeli Kilise Nerede – Nasıl Gidilir?– Karaman Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Çeşmeli Kilise (Surp Asvadzadzin Ermeni Kilisesi)

Çeşmeli Kilise (Surp Asvadzadzin Ermeni Kilisesi) Karaman şehir merkezi sınırları içerisinde yer almaktadır. Karaman kent merkezine bağlı Tapucak Mahallesinde bulunur.

Tapucak mahallesi Birinci Dünya Savaşı ve mübadele öncesinde Türklerle beraber yoğunluklu olarak Ermeniler ve Rumlar’ın bir arada yaşadığı bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sebeple bölgede cami ve kilise yapılarını birarada görmek mümkündür.

Çeşmeli Kilise Bizans döneminde inşa edilmiştir. Kilise inşasında uzunlamasına üç sahınlı kesme taşlar kullanılmıştır. Cumhuriyet Dönemi’nden sonra 1980’li yıllara kadar cezaevi olarak kullanılmıştır. Kilisenin dış mimarisini bozmayacak şekilde içerisine bazı eklentiler yapılmıştır. 2007 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı’na tahsis edilen yapı restore edilerek sergi, toplantı salonu, müzik dinletileri gibi sanatsal etkinlikler için ziyarete açıktır. Daha önceki dönemlere kilisenin kapatılmış olan freskleri son restorasyonu sırasında gün yüzüne çıkarılmıştır.

Çeşmeli Kilise (Surp Asvadzadzin Ermeni Kilisesi) Ziyaret Saatleri

Karaman Müzesi, haftanın her günü açık konumdadır. Haftanın her günü ziyaret edilebilen Karaman Müzesi’nin ziyaret saatleri ise 08:00 ile 17:00 arasıdır.

OKUMALISIN  Pierre Loti Tepesi Nerede-Nasıl Gidilir?

Çeşmeli Kilise (Surp Asvadzadzin Ermeni Kilisesi) Giriş Ücreti

Karaman Müzesi, ücretsiz olarak ziyaret edilmektedir.

Çeşmeli Kilise (Surp Asvadzadzin Ermeni Kilisesi) Nerede?

Çeşmeli Kilise (Surp Asvadzadzin Ermeni Kilisesi) Karaman şehir merkezi sınırları içerisinde yer almaktadır. Karaman kent merkezine bağlı Tapucak Mahallesinde bulunur.

Çeşmeli Kilise (Surp Asvadzadzin Ermeni Kilisesi) Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma ya da hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi aracı ile gelenler öncelikle Karaman merkeze gelmelidirler. Buradan tabelaları takip ederek ulaşım sağlayabilirler.

Çeşmeli Kilise’ye toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da yürüyerek de ulaşım yapabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Yeşil Türbe Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Yeşil Türbe Nerede – Nasıl Gidilir? – Bursa Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir