Karaman Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Karaman Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Karaman Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?– Karaman Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Karaman Müzesi

Karaman Müzesi Karaman şehir merkezi sınırları içerisinde yer almaktadır. Karaman kent merkezine bağlı İmaret Mahallesinde bulunur. Turgut Özal Caddesi üzerinde yer alır.

Karaman ilinde müzecilik faaliyetlerinin geç başlamasından dolayı burada bulunan eserler çevre illerde bulunan müzelerde sergileniyordu. Müzecilik çalışması ilk olarak 1961 yılında başlamıştır. İki sene sonrasında 1963 yılında buradaki eserler yeni binaya taşınmıştır. Günümüzde müze olarak kullanılan bina 1971 yılında inşa edilmiş ve 1980 yılında hizmete açılmıştır.

Müzede Arkeolojik ve etnoğrafik olmak üzere toplamda iki sergi salonu bulunmaktadır. Bu salonlarda Epipaleolitik Devir, Neolitik Devir, Kalkolitik Devir, Bronz Çağı, Klasik Çağ, Roma Devri, Bizans Devri, Selçuklu Devri, Anadolu Beylikleri, Karamanoğulları, Osmanlı ve Cumhuriyet Dönemi’ne ait eserler sergilenmektedir.

Ayrıca Manazan Mağazaları’ndan getirilen kadın cesedi ise arkeolojik teşhir salonunda sergilenmektedir. Bahçesinde de arkeolojik ve etnoğrafik taş eserler de ziyaretçilerin hizmetine sunulmuştur.

OKUMALISIN  Kerpe Plajı Nerede - Nasıl Gidilir - Kamp Alanı - Ücretler?

Karaman Müzesi Ziyaret Saatleri ve Günleri

Karaman Müzesi, haftanın her günü açık konumdadır. Haftanın her günü ziyaret edilebilen Karaman Müzesi’nin ziyaret saatleri ise 08:00 ile 17:00 arasıdır. Yaz aylarında bu süre 19:00’a kadar uzatılmaktadır.

Karaman Müzesi Giriş Ücreti

Karaman Müzesi, ücretsiz olarak ziyaret edilmektedir.

Karaman Müzesi Nerede?

Karaman Müzesi Karaman şehir merkezi sınırları içerisinde yer almaktadır. Karaman kent merkezine bağlı İmaret Mahallesinde bulunur. Turgut Özal Caddesi üzerinde yer alır.

Karaman Müzesi Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma ya da hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi aracı ile gelenler öncelikle Karaman merkeze gelmelidirler. Buradan tabelaları takip ederek ulaşım sağlayabilirler.

Karaman Müzesi’ne toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da yürüyerek de ulaşım yapabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.