Karamürsel Ereğli Sahili Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – KOCAELİ

Karamürsel Ereğli Sahili Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – KOCAELİ

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Karamürsel Ereğli Sahili Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır? hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                  Karamürsel Ereğli Sahili Nerede?                    

Kocaeli ili Karamürsel ilçesi sınırlarındadır. İlçenin en çok tercih edilen Sahilli olarak ta bilinen bu yer yaz aylarında yöre halkı tarafından oldukça tercih edilen bir yerdir.

                      Ereğli Sahili Hakkında Bilgiler                       

Ereğli Sahili, ortalama 600-600 metre uzunluğundadır. Genel olarak ince kumlu olan sahilde yer yer çakıl taşları da görülüyor. Ereğli Sahilinin en önemli özelliklerinden biriside Marmara Bölgesinin 2. Mavi Bayraklı Sahili olmasıdır.

                      Ereğli Sahilinde Neler Yapılır?                           

Yöre Halkı tarafından özellikle yaz akşamları Yürüyüş amaçlı tercih edilmektedir. Sahilde ayrıca, Piknik, Olta balıkçılığı, Yürüyüş, Bisiklet Sürme, Yüzme yapılmaktadır. Çocuklu aileler tarafından Çocuk Oyun Parkı olan bölüm oldukça yoğun olmaktadır. Sizler Evinizden getirdiğiniz malzemeler ile piknik yaparken çocuklarınız da oyun parkında eğlenceli vakit geçirmektedir. Sahil boyunca sizleri bekleyen bir çok cafe – restoran da bulunuyor.

Hafta sonları biraz yoğun olduğundan dolayı Kamp Sandalyesi ve Masanızı getirmenizi tavsiye ederiz. Sahil ve çevresinde Mangal Yapmak – Semaver Yapmak Yasaktır.

                         Ereğli Sahili Giriş Ücreti                   

Giriş ÜCRETSİZDİR.

           Karamürsel Ereğli Sahili’ne Nasıl Gidilir?     

Karamürsel ilçesinin sahil kısmı olarak adlandırsak hiç yanlış olmaz. Tepeköy Mevki olarak söyleyebiliriz.

Toplu Taşıma ile Gidecekler;

İzmit merkezden geçen Karamürsel Halk otobüslerine binerek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gebze – Çayırova – Darıca’den Gidecekler; Gebze Center önünden geçen 700 Hat nolu Gölcük Otobüsüne binerek ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments