Karamustafa Kaplıcası Nerede Nasıl Gidilir – Bursa 2024

Karamustafa Kaplıcası Nerede Nasıl Gidilir – Bursa 2024

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Karamustafa Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir – Bursa’da Bulunan Hamamlar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Karamustafa Kaplıcası

Kaplıca, Bursa ilinin merkez ilçesi olan Osmangazi sınırları içerisinde yer almaktadır. Osmangazi ilçesine bağlı Kükürtlü Mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Bursa şehir merkezine yaklaşık olarak 4 km mesafededir. Bursa-Çekirge-Mudanya yolu üzerinde, Yenikaplıca’nın hemen yanındadır.

Karamustafa Kaplıca

Karamustafa Kaplıca

Karamustafa Kaplıcası Bizans döneminden kalmıştır. Daha sonra bugünkü şekliyle Rüstem Paşa’nın ağası Kara Mustafa Paşa tarafından 1490 yılında yaptırılmıştır. Kendine has tarihi dokusuyla umumi hamamı ve özel banyolarıyla turizm belgesine sahip bir kaplıcadır. Erkekler ve aileler hamamı olmak üzere iki bölümden oluşur. Ayrıca 25 odalı oteli çocuk oyun alanı ile hizmet veren, dinlenmeye müsait bir tesise sahiptir.

50 derecelik su sıcaklığına sahiptir. İçerisinde bol sodyum ve karbonat vardır. Kokusuzdur ve soğuduğu zaman içilebilir. Sevkli hasta kabul edilen, doktor ve hemşire hizmetimizin ücretsiz sunulduğu tesisimizin Sağlık Bakanlığı’nca onaylanmış suları, zengin değerleriyle çok amaçlı terapi kaynağıdır.

Suları cilt hastalıklarından, iç hastalıklarına, şişmanlık ve solunum yolu hastalıklarına kadar birçok bedensel rahatsızlıklara etkin şifa kaynağıdır.

Karamustafa Kaplıcası Nerede?

Karamustafa Kaplıcası, Bursa ilinin merkez ilçesi olan Osmangazi sınırları içerisinde yer almaktadır. Osmangazi ilçesine bağlı Kükürtlü Mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Bursa şehir merkezine yaklaşık olarak 4 km mesafededir. Bursa-Çekirge-Mudanya yolu üzerinde, Yenikaplıca’nın hemen yanındadır.

Karamustafa Kaplıcası Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Bursa merkezden otobüs ya da metro ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler. Hususi araç ile gelmek isteyenler Bursa il merkezinden Çekirge Cd. Üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.