Anasayfa / Doğal Güzellikler / Karanlık Kanyon Nerede – Nasıl Gidilir?

Karanlık Kanyon Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Karanlık Kanyon Nerede – Nasıl Gidilir? – Erzincan Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Karanlık Kanyon Nerede;

Erzincan ilinin Kemaliye ilçesi sınırlarında bulunan Dünyanın En Büyük Kanyonları Arasında bulunan bu yer Dağların oyulmasıyla oluşturulan tünelleri ve anyon içerisinde yapılan doğa sporları ile ilgi görmektedir. Sizlere bu yazımızda Karanlık Kanyon Hakkında Bilgiler vermeye çalışacağız.

Karanlık Kanyon Hakkında;

Erzincan-Kemaliye’den Sivas-Divriği ilçesine uzanan 130 yıl boyunca Dağların-Taşların oyulması ile oluşturulan tünelin hemen yanı başında, 400-500 metre uzunluğunda sarp kayaların arasından akan Fırat nehrinin oluşturduğu muhteşem doğası ve manzarasıyla güzel bir kanyondur. Karanlık Kanyonun uzunluğu 9 kilometreyi bulmaktır.

Karanlık Kanyonda Ne Yapılır Derseniz; Kemaliye İlçesine 9 km uzaklıkta bulunan Kanyonun Sol kuşağı olarak tabir edilen kısmında bulunan insan emeğiyle açılmış tünellerden geçerek yürüyüş yapabileceğiniz, yürüyüş yaparken bu eşsiz manzarayı izleme fırsatı bulacağınız alanlar bulunuyor. Bu alanda oturup manzaraya karşı çay-Kahve içebilirsiniz. Kanyona karşı piknik yapabilirsiniz. Karanlık Kanyona gelmişken yapıla bilinecek en güzel aktivite Köprünün hemen yakınından kalkarak sizlere keyifli bir gezi sunan Motorlu Gezi Botlarıyla küçük bir Kanyon turu yapmalısınız. Ayrıca Kanyonda birçok su sporları da yapılmaktadır. Bunlar, Rafting, Kano, jet ski ve bot safari. Erzincan’a yolunuz düştüğünde Karanlık Kanyona mutlaka uğramalısınız.

OKUMALISIN  Yediler Manastırı Nerede-Nasıl Gidilir?

Karanlık Kanyon’a Nasıl Gidilir;

Kemaliye İlçe Merkezine 8 km, Erzincan İl Merkezine 153 km uzaklıkta bulunur.

Şahsi Aracınızla Kanyona gelmek için, yapacağınız il iş Kemaliye ilçesine gelmek olacak. İl ve ilçelerden Tabelalar yardımıyla ulaşabilirsiniz.

Otobüsle gelmek isterseniz, Erzincan ilinden Kemaliye ilçesine gelen otobüsleri kullanabilirsiniz. Kemaliye ilçesine geldikten sonra iş kolay, Dolmuşlar kanyona yakın bir kısma kadar götürüyor.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Başkonuş Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Başkonuş Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir? – Piknik Alanları – Kamp alanları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir