Karaot Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Fethiye – Muğla

Karaot Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Fethiye – Muğla

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Karaot Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong – Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                          Karaot Plajı Nerede?                                

Karaot Plajı, Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlı Yanıklar Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Plaj sit alanı içerisinde bulunmaktadır. Caretta Caretta Kaplumbağaların üreme alanı içerisinde bulunmaktadır. Yüzerken onlarla karşılaşırsanız hiç şaşırmayın.  Şimdi sizlere Plaj Hakkında Bilgiler vermeye çalışacağız.

                  Karaot Plajı Hakkında Bilgiler                     

Karaot Plajının en büyük özelliği Mavi ve Yeşilin buluştuğu bakir bir doğaya sahip olmasıdır. El değmemiş doğal yapısının denizle kucaklaştığı bu efsanevi yer hem denizi hem kumsalıyla görülmeye değerdir. Plajı çakıl – Kum karışı olması sebebiyle çocuklu ailelerin buraya gelirken deniz ayakkabısı giymesinde fayda var. Yer Yer kum olsa da deniz ayakkabısı önemli. Deniz sığ bir yapıya sahip olsa da biraz ilerledikten sonra derinleşiyor.  Ama yüzmeye başladığınız zaman berrak suyunda balıklarla birlikte yüzme keyfi sizleri bekliyor.

Karaot Plajının kara tarafında Sazlık alanla çevrili olan bir yer bulunuyor. Bu alanda balıkların üreme alanı olarak gözümüze çarpıyor. Kayalık bölümlerde balık tutanları göreceksiniz. Olta ile balık tutma merakınız varsa burada balık tutabilirsiniz. Şunu da belirtmek isteriz plaj içerisinde şezlong-Şemsiye kiralayabileceğiniz bir yer bulunmuyor.

                         Karaot Plajı Giriş Ücreti                          

Giriş ÜCRETSİZDİR.

Şemsiye & Şezlong Kiralamak isterseniz eğer Belediye’ye ait işletmeden kiralayabilirsiniz.

                   Karaot Plajı’na Nasıl Gidilir?                        

Fethiye İlçe Merkezine ortalama 15 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Şahsi Aracıyla Gidecekler, Fethiye ilçe Merkezinden Göcek tarafına giden yola girdiğinizde, Sırasıyla Önce Kargı,  sonra da Yanıklar Köyünü göreceksiniz. Yanıklar Köyünde Camiyi görünce sola dönerek sahile doğru gittiğinizde tabelalar sizi plaja götürecektir.

Dolmuşuyla gelmek isteyenler, Yanıklar Mahallesinden geçen araçlarına binerek, Yanıklarda inip 10-15 dakika yürüdükten sonra ulaşabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.