Karataş Kumluk Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Karataş Kumluk Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Karataş Kumluk Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti  Mangal & Piknik Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Tabiat Parkı, Adana ilinin Karataş ilçesinde yer almaktadır.  Tabiat Parkı ile Adana kent merkezi mesafesi 55 kilometredir. Karataş ilçe merkezine olan uzaklığı ise yalnızca 2 kilometredir.

Tabiat Parkı içerisinde bulunan birçok endemik bitki türü ve kuş çeşitleri ile doğa ve fotoğraf tutkunlarının da gözde mekânı halindedir. Bölgede özellikle ötücü kuşlar fotoğraf tutkunlarının ilgi odağı haline gelmiş durumdadır.

Güvenlik konusunda tehdit oluşturulacak herhangi bir yaban hayvanı bulunmamaktadır. Tesis yapısı içerisinde duş ve lavabolar mevcuttur. Ayrıca konaklanacak bungalovlarda da bulunmaktadır. Tesis günübirlik, karavan, çadır ve sosyal tesisler bulunmaktadır.

300 dönümlük alan üzerine kurulu  Tabiat parkı, denize sıfır konumdadır. İçerisinde Restoran, çocuk parkı ve 800 m ince kumdan oluşan kumsala sahiptir. Tesis denize sıfır olmakla birlikte meraklılarına olta ile balık tutma imkânı sunmaktadır. Ayrıca tesis sahilinde rüzgâr sörfü, kano, yüzme gibi su sporlarını yapma imkânı bulunmaktadır.

Ormanaltı Plajı,  Kumluk Tabiat Parkı sahasında yer almaktadır. Sıcak yaz aylarında yüzmek ve dalış yapmak tercih edilirken, kış aylarında günübirlik piknik, kamp ve bungalov tatili tercih edilmektedir. Kumluk Tabiat Parkı’nda pek çok imkânda bulunmaktadır.

       Karataş Kumluk Tabiat Parkı Giriş Ücreti          

Tam…………..: 8 TL

İndirimli………..: 4 TL

Otomobil……….: 24 TL

Minibüs………….: 72 TL

Midibüs………….: 120 TL

Otobüs……………: 240 TL

Çadır Kampı Ücreti: 50 TL

Karavan Kampı Ücreti: 50 TL

            Karataş Kumluk Tabiat Parkı Nerede?              

Tabiat Parkı, Adana ilinin Karataş ilçesinde yer almaktadır. Kumluk Tabiat Parkı ile Adana kent merkezi mesafesi 55 kilometredir. Karataş ilçe merkezine olan uzaklığı ise yalnızca 2 kilometredir.

        Karataş Kumluk Tabiat Parkı Nasıl Gidilir?         

Buraya hususi araç ya da tolu taşıma ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi araç ile gelmek isteyenler konum bilgisini kullanarak ulaşım sağlayabilirler. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Adana Belediye Otobüsleri ve Karataş Dolmuşları ile Karataş Kumluk Tabiat Parkı’na kadar ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments