Anasayfa / Adana / Karataş Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Karataş Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Karataş Plajı Nerede-Nasıl Gidilir? – Adana Gezi Rehberi  hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Karataş Plajı Nerede;

Adana ilinin Karataş İlçe sınırlarında bulunmaktadır. Adana iline 48 km uzaklıktadır. 60 km uzunluğu ile Türkiyenin en uzun sahiline sahiptir.

Karataş Plajı Hakkında;

Adana’nın, denize açılan iki noktasından biridir. Doğu Akdeniz bölgesinde, Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin yarattığı doğal sınırlar içinde bulunmaktadır. Özellikle Yaz aylarında, yöre halkı tarafından insanların, dinlenmek ve denize girmek için tercih ettikleri en önemli yer arasındadır.

Karataş Plajının, İnce kumu, geniş doğal plajları, bol iyotlu havası ve iklimi, uzun sahiliyle gelip görülmeye değer bir yerdir burası. Türkiye’nin güzel plajlarına sahip Karataş’ta, Yıl boyunca denize girilebiliyor.

Karataş Plajının, gerek batısında, gerekse doğusunda bir çok kamuya ait plaj bulunmaktadır. Buda bu bölgenin ne kadar çok tercih edildiğini göstermektedir. Ayrıca, Orman Müdürlüğüne ait bir kamping alanı da bulunuyor.

Karataş’ta, üç dalyan bulunmaktadır. Hurmaboğazı-Akyatan- Tuzla Dalyanı. Bu dalyanlarda, çeşitli balık türleri üretiliyor. Akdeniz’e özgü: kefal, çipura ve levrek balıkları yetiştiriliyor.

OKUMALISIN  Saint Pierre Kilisesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Karataş Plajına Nasıl Gidilir;

Aracıyla gelecekler, Adana il merkezine gemdikten sonra, Adana-Karataş bulvarından güneye doğru ilerleyiniz. Solaklı belediyesini geçtikten sonra, sırasıyla yüzbaşı-Terliksiz-Yemişli semtlerini geçtikten sonra Karataş ilçesine gelmiş olacaksınız. ilçeden Murat dede caddesinden devam ederek plaja ulaşabilirsiniz.

Adana-Karataş arası 55 Km. Bu mesafe arabayla yaklaşık olarak 49 dakika sürecektir.

Karataş-Yumurtalık arasındaki mesafe: 45 km. dir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Çanakkale

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Mehmet Akif Ersoy evi ve Müzesi  Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir