Karatay Hayvanat Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2023

Karatay Hayvanat Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2023

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Karatay Hayvanat Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Açılış / Kapanış Saatleri – Hayvanat Bahçesi içerisinde bulunan Alanlar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Hayvanat Bahçesi, Konya ilinin Karatay ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Karatay Şehir Parkı ve Luna Parkın yanında bulunmaktadır.  Konya merkeze yaklaşık olarak 7 km mesafede bulunmaktadır.

Hayvanat Bahçesi 82 türde 620 hayvana ev sahipliği yapıyor. Her gün yüzlerce kişinin ziyaret ettiği, çocuklara hayvan sevgisini aşılayarak, hayvanları yakından tanımalarına imkan sağlayan hayvanat bahçesi; hayvan severlerin doğada buldukları yaralı hayvanların tedavi edilmesi ve rehabilite olmaları için de hizmet veriyor. Tedavileri tamamlanan hayvanlar tekrar doğaya bırakılıyor.

Hayvanat Bahçesinde çeşitli memeliler, kuşlar, sürüngenler ve diğer canlıların doğal yaşam alanlarını taklit eden özenle tasarlanmış kısımlar bulunmaktadır. Aslan, Kaplan, Fil, Zürafa, Kanguru, Maymun, Şempanze, Deve, At, Ceylan, Kırmızı panda, Tavşan, Yılan, Kuş türleri bulunmaktadır.

Hayvanat bahçesi içerisinde yer alan oturma alanlarında piknik yapmak veya dinlenme şansına sahipsiniz. Ayrıca burada gerçekleşen besleme etkinliklerine de katılabilirsiniz. Sadece veteriner hekimlerin hayvanlar için uygun gördüğü yiyeceklerden verebiliyorsunuz. Özellikle çocuklar için hem öğretici hem de eğlenceli bir etkinlik oluyor.

Karatay Hayvanat Bahçesinin Ziyaret Saatleri

Pazar günleri dahil haftanın her günü açık olan hayvanat bahçesi: 10:00 ile 19:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Kış döneminde 18.00 a kadar hizmet vermektedir.

Resmî tatiller ve özel günlerde bu saatler değişiklik gösterebiliyor olsa da genel olarak bu zaman diliminde hayvanat bahçesinin keyfini sürebilirsiniz.

Karatay Hayvanat Bahçesi Giriş Ücretleri 2023

Giriş ücreti yetişkinler için 10 TL

Öğrenciler için 5 TL okul çağında olmayan küçük çocuklar için ücretsiz.

Telefon: 0332 350 13 13

Karatay Hayvanat Bahçesi Nerede?

Hayvanat Bahçesi, Konya ilinin Karatay ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Karatay Şehir Parkı ve Luna Parkın yanında bulunmaktadır.  Konya merkeze yaklaşık olarak 7 km mesafede bulunmaktadır.

Karatay Hayvanat Bahçesine Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler; 66, 66B, 57, 68 numaralı otobüs hatlarını kullanabilirler. Hususi araç ile gelmek isteyenler ise konum bilgisini kullanarak ulaşım ağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.