Karatay Lavanta Bahçeleri Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – KONYA

Karatay Lavanta Bahçeleri Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – KONYA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Karatay Lavanta Bahçeleri Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Açılış / Kapanış Saatleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

               Karatay Lavanta Bahçeleri Nerede?               

Konya ilinin Karatay ilçe sınırlarında Karaaslan üzümcü Mahallesinde bulunmaktadır. Karatay Belediyesi tarafından şehre kazandırılan bu yer yer yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun il görmektedir.

       Karatay Lavanta Bahçeleri Hakkında Bilgiler       

İlçe Belediyesi tarafından alternatif tarım ürünlerini artırmak ve arazileri daha verimli kılmak amacıyla 2019 yılında temelleri atılan bahçeler 2022 yılında kapılarını ziyarete açmıştır. 400 bin metrekarelik bir alan içinde yaklaşık 300 bin fide bulunan bu alan hem gezi hem de tarımsal anlamda ilçeye katkı sunmaktadır.

Lavanta bahçeleri içerisinde neler var derseniz, Nostaljik mini traktör, Salıncak, Köprü, Saman Balyaları, su kuyusu, seyir terasları, yürüyüş yolları bulunuyor. Lavantaların arasında gezerken aynı zaman da geçmişe de yolculuk yapmış gibi olmaktasınız.

Lavanta Bahçesi içerisinde Lavanta ve Lavantaya dair birçok hediyelik eşyada bulunuyor. Lavantalı gazoz, Lavantalı dondurma, Lokum, krem vb. Buradan sevdiklerinize hediyelik Lavanta ürünlerinden alabilirsiniz. Ayrıca, yeni evlenecek çiftler dış çekim olarak fotoğraf çekimlerini burada yapmaktalar.

           Karatay Lavanta Bahçeleri Giriş Ücreti            

GİRİŞ ÜCRETSİZDİR.             

        Karatay Lavanta Bahçeleri’ne Nasıl Gidilir?       

Konya ilinin Karatay ilçe sınırlarında Karaaslan üzümcü Mahallesinde bulunmaktadır. Lavanta bahçeleri ulaşım açısından oldukça kolay bulunacak bir yerdedir. İster şahsi aracınız ile istersenizde toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz<.

Karatay Lavanta Bahçelerine Otobüs ile Nasıl Gidilir?

Konya Merkez Kültür Park olarak bilinen yerden kalkan 27 No’lu otobüslere bindiğinizde Lavanta Bahçelerine kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şahsi aracı ile gelecekler; Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.