Anasayfa / GEZİLECEK YERLER / Kargı Köyü Akmaz Plajı – Karataş Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Kargı Köyü Akmaz Plajı – Karataş Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kargı Köyü Akmaz Plajı – Karataş Plajı Nerede – Nasıl Gidilir? hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Kargı Köyü Akmaz Plajı – Karataş Plajı

Muğla ilinin Fethiye ilçesinde Çiftlik Mahallesi yakınlarında bulunan Sessiz, Sakin Küçük çaplı bir plajdır. Fethiye ye çok kısa bir mesafede olduğundan dolayı yöre halkı tarafından gidilen bir yerdir. Akmaz ve Karataş Plajı yan yanadır. Plaj özellikleri ve konumu aynı olan bu yer hakkında sizlere bilgiler vermeye çalışacağız.

Kargı Köyü Akmaz Plajı – Karataş Plajı Hakkında;

Akmaz plajı doğal bir güzelliğe sahiptir, Dalgasız denizinin olmasının güzelliği bir yana taşlı sahili olması biraz sıkıntı veriyor. Özellikle çocuklu ailelerin buraya gelirken çocukları için deniz ayakkabısını mutlaka getirmeliler. Hem sahil hem deniz ikisi de taşlık çünkü. Ama Denize girdiğiniz zaman berrak bir görüntüsü bulunuyor. Yüzerken balıkları görme olasılığı çok fazla.

Akmaz Plajının içerisinde birde restoran bulunuyor. Çam ağaçlarının altında bulunan bu yerde yemek yiyebilir kahvaltı yapabilirsiniz. Plajda Ayrıca mangal yapma imkânı da bulunuyor.  Bir işletmenin olmadığı bu yerde şemsiye-şezlong ve ihtiyacınız olan her ihtiyacınızı birlikte getirmelisiniz.

OKUMALISIN  Pula Bungalov Nerede – Nasıl Gidilir?

Kargı Köyü Akmaz Plajı – Karataş Plajı Giriş Ücreti;

Akmaz plajı ücretsiz bir plajdır. Aracınızla gelip rahatlıkla girebilirsiniz. Şemsiye-şezlong kiralayabileceğiniz herhangi bir tesis yoktur.

Kargı Köyü Akmaz Plajı – Karataş Plajı ’na Nasıl Gidilir;

Akmaz Plajı-Karataş Plajı Fethiye ilçe merkezine 8 km uzaklıkta olup ortalama 10 dakika uzaklıktadır.

Kendi aracınızla gidecekseniz, Fethiye ilçe merkezinden Göcek tarafına doğru Osman Kaya Bulvarından dümdüz devam ettiğinizde yanıklara gelmeden Adnan menderes caddesine doğru sola dönmelisiniz. Buradan sonra Deniz incisi restoran tabelasını takip ettiğiniz de plaja ulaşabilirsiniz.

Toplu taşıma aracıyla gelecekler, Fethiye ilçe merkezinden yanıklar mahallesine giden dolmuşlara binip, Adnan menderes caddesi kavşağında inerek 5 dakika yürüme mesafesinde plaja ulaşabilirler

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

30 Ağustos Zafer Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ankara

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda 30 Ağustos Zafer Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir