Kargıcak Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Bodrum – Muğla

Kargıcak Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Bodrum – Muğla

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Ortaca Kargıcak Koyu – Balıkçılar Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir  Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vereceğiz.

              Kargıcak Koyu Hakkında Bilgiler           

Kargıcak Koyu, Bodrum’un en bakir aynı zamanda en doğal koylardan bir tanesidir desek yalan olmaz.  Gerçi, Bu güzel koyun böyle el değmemiş, doğal kalmasının bazı nedenleri bulunmaktadır. En büyük nedeni olarak yolunun son derece bozuk olmasıdır. 500 metrelik bir kumsala sahip koy, yeşil tepelerin arasında Masmavi deniziyle adeta cennetten bir köşeyi andırmaktadır. İnsan elinin değmediği doğa harikalarından birisidir. Yolunun bozuk olması buraya gelen ziyaretçi sayısında azaltmıştır, bu yüzden çok kalabalık değildir.

 Kargıcak Koyunun diğer bir adı da Balıkçılar Koyudur. Balıkçılar Koyu denmesinin nedeni küçük teknelerle burada balık tutulmaktadır. Gittiğinizde göreceksiniz 15-20 balıkçı teknesinin balık tutmak için orada beklemektedir. Balıkçılar aynı zamanda tuttuğu balıkları satmaktadır. Dilerseniz buradan balık alarak piknik yapabilirsiniz. Kargıcak Koyu, Turkuaz renginde denizi ile adeta bir akvaryum gibi gözükmektedir. Yeşil ve mavinin eşsiz görüntüsü sizi adeta büyüleyecektir. Açıkçası, bakmaya doyulamayan doğal bir güzellikler sizi bekliyor.

OKUMALISIN  Ayışığı Plajı - Moonlight Beach Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti?

Kargıcak Koyunun plajının kumu biraz çakılıdır. Buraya gelecekler yanına Deniz ayakkabılarını almasını öneriyoruz. Özellikle çocuklu aileler bu konuda sıkıntı çekebilir. Koy etrafında herhangi bir tesis olmadığı için yanınızda deniz ayakkabısı getirmeyi unutmayınız. Bir başka ayrıntı olarak, Denizin bir anda derinleşmesi, iyi derece yüzme bilmeyenler ve çocuklu ailelerin biraz dikkatli olmasında fayda var. Kargıcak Koyuna genellikle tekne turuyla yerli ve yabancı ziyaretçiler gelmektedir.

      Kargıcak Koyu’nda  Kamp Yapılır mı?       

Evet yapılır, Kamp kurmak için gelecekler burada, market, büfe gibi alışveriş yapabileceğiniz bir yer bulunmamaktadır. Bu yüzden yeterince yiyecek ve içecek getirmeyi unutmayın.

                   Kargıcak Koyu’na Nasıl Gidilir?             

Muğla ilinin Bodrum ilçesinde bulunmaktadır.

Şahsi Aracı ile Gidecekler, Mumcular – Bodrum yolundan gidebilirler. Yalıçiftlik’ten sahil tarafına 2 km toprak yol ve hayli bozuk yol ile gidiliyor. Kara yolunu tercih edecek olanlara yolun toprak ve çakıl taşlarından olduğunu ve yavaşladığını söyleyebiliriz.

OKUMALISIN  Mihalıççık Yarıkçı Kaplıcası Nerede - Nasıl Gidilir?

Tekne İle Gidecekler, Bodrum sahilinden kalkan teknelerle Kargıcak koyuna ulaşabilirsiniz.

Bodrum Muğla arası 111 km ve yaklaşık 1 saat 40 dakikadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.