Kars Kalesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Kars Kalesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kars Kalesi Nerede – Nasıl Gidilir? Kars Gezilecek Yerler Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Kars Kalesi, Saltuklu Beyi Melik İzzeddin’in emri ile Saltuklu Veziri Firuz Akay tarafından MS. 1153 yılında yeniden inşa ettirilmiş ve 1579 yılında Osmanlı Padişahı III. Murad’ın emri ile Kars’a gelen Lala Mustafa Paşa tarafından büyük bir onarımdan geçerek günümüzdeki son halini almıştır. Kaleye çıktığınızda Tüm Kars şehri ayaklarınızın altında kalıyor.

Kars Kalesinin Dış Surları 27.000 metre uzunluğunda ve  220 burçtan oluşmaktadır. Su Kapısı, Kağızman Kapısı ve Behram Kapısı olmak üzere Toplamda üç kapısı bulunan Kars Kalasi, doğu-batı yönünde 250 metre, kuzey-güney yönünde ise 90 metre genişliktedir.

Şehrin yüksek bir noktasında tüm şehre hükmeden bu Kars Kalesini mutlaka gezmelisiniz. Çıkması biraz zor olacak ama çıktığınızda sizleri karşılayan manzara sonrası bütün yorgunluğunuz gidecektir. Kalenin üstünde bir de çay-Kahve içebileceğiniz cafe bulunuyor. Kaleyi ziyaret ettikten sonra hemen altta bulunan Kümbet Camiyi gezmenizi tavsiye ediyoruz.

OKUMALISIN  Kefken Adası Nerede – Nasıl Gidilir?

Kars Kalesi Giriş Ücreti;

Kars Kalesine Giriş Ücretsizdir.

Kars Kalesi’ne Nasıl Gidilir;

Kars şehrinin merkezinde bulunan bu kaleye ulaaşmak oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken Kars il merkezine gelmeniz gerekiyor.  Merkezden araba ile 5 dk içerisinde , yürüyerek ise 15-20 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Kümbet Caminin yanından dik merdivenlerden çıkabilirisniz. Kars’a Doğu Ekspresi ile gelmek en keyifli yolculuk olacaktır. Doğu Ekspresi Gezi turunuzda Kars Kalesine vakit ayırabilirsiniz. Navigasyon ile gelmek isterseniz eğer, Altta yerleştirdiğimiz haritayı kullanabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.