Kars Kaz Evi Nerede – Nasıl Gidilir – Doğu Ekspresi Gezi

Kars Kaz Evi Nerede – Nasıl Gidilir – Doğu Ekspresi Gezi

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Kars Kaz Evi Nerede – Nasıl Gidilir – Kaz Evi’nde Ne Yenir – Gösteriler hakkında bilgiler vereceğiz.

                      Kaz Evi Hakkında Bilgiler                             

Kaz Evi, Kars ilinin merkezinde Kaz eti ile yemekler yapan en ünlü restorandır. Otontik mekanıyla yöresel lezzetleri bulabileceğiniz bir mekan. Bu güzel mekan özellikle Turistik Doğu Ekspresi ile Kars ilini gezmeye gelenlerin mutlaka bu lezzeti tatmaları gereken bir yerdir. Kaz Yetiştiricileri Derneğinin başkanı olan Nuran Hanım ve kızlarının işlettiği bu otantik mekanda hangi yöresel yemekler var sizlere biraz bahsedeceğiz.

                             Kaz Evi’nde Ne Yenir?                            

İlk olarak sizlere çorbalardan bahsetmek istiyoruz.  En çok tercih edilenler arasından Ayran aşı, Evelik ve Isırgan aşı çorbalarını söyleyebiliriz. Daha sonra aynı zaman da mekana da ismini veren bu güzel lezzet olan Kaz etinden bahsedeceğiz.

Kaz etini ve kaz etinin suyuyla pişmiş bulgur pilavı ile bütün, but/göğüs eti ya da Bulgur pilav üstüne serpilerek sunulmaktadır. (2022 Yılı Fiyatı kişi başı 150 TL)

Hangel, yöre halkı tarafından sevilerek tüketilen bir mantı türüdür.

Piti; kuzu inciğin nohut, ekmek ve et suyu ile servis edilerek sunulduğu yöresel bir lezzettir.

Reyhan şerbeti de, yöresel olarak hazırlanan bir içecektir.

Tatlı olarak ise, tereyağı ile kavrulmuş umacı helvasını

Kaz Evinde Başka ne yemekler var derseniz; Serpme Kahvaltı, Ev yemekleri,Döner, Izgara çeşitleri, Kars Ketesi bulabilirsiniz.

Yazımıza işletme sahibi Nuran Hanım’ın sözüyle noktalıyoruz, “Türkiye’de kaz Kars’ta yenilir, Kars’ta kaz eti Kars Kaz Evinde yenir, Kars’ta kaz Nuran Ablanın elinden yenilir”

Not 1 : Akşamları aşık atışması ve kafkas gösterisi düzenleniyor, Kafkas folklor gösterisi exstra kişi başı 60 TL ücret istenmektedir. (Fiyatlar 2022 yılına aittir)

Not 2: Sadece gitmeden önce muhakkak 1 gün öncesinden rezervasyon yaptırın

                                  Kaz Evi Açılış Saati                              

Kaz Evi Saat 07.00 itibari ile kapılarını açıyor. Kapanış Saati ise 23.00’dır.

                          Kaz Evi iletişim Bilgileri                           

Adres: Yusufpaşa Mah., Atatürk Cad. No:1 Merkez-Kars

Tel: 0474 212 37 13

                     Kars Kaz Evi’ne Nasıl Gidilir?                      

Kaz Evi’ne Gitmek için tek yapmanız gereken Kars iline Gelmek olacaktır. Gerisi çok kolay zaten çok büyük bir yer olmadığından kolayca bulabilirsiniz. Kars Kalesinin hemen yakınında, Kümbet Camine yakın bir mesafededir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.