Anasayfa / Cafe - Restaurant / Kars Kaz Evi Nerede – Nasıl Gidilir?

Kars Kaz Evi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kars Kaz Evi Nerede – Nasıl Gidilir? Kars Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vereceğiz.

Kars Kaz Evi, Kars ilinin merkezinde Kaz eti ile yemekler yapan en ünlü restorandır. Otontik mekanıyla yöresel lezzetleri bulabileceğiniz bir mekan. Bu güzel mekan özellikle Turistik Doğu Ekspresi ile Kars ilini gezmeye gelenlerin mutlaka bu lezzeti tatmaları gereken bir yerdir. Kaz Yetiştiricileri Derneğinin başkanı olan Nuran Hanım ve kızlarının işlettiği bu otantik mekanda hangi yöresel yemekler var sizlere biraz bahsedeceğiz.

Kars Kaz Evinde Ne Yenir;

İlk olarak sizlere çorbalardan bahsetmek istiyoruzi  En çok tercih edilenler arasından Ayran aşı, Evelik ve Isırgan aşı çorbalarını söyleyebiliriz. Daha sonra aynı zaman da mekana da ismini veren bu güzel lezzet olan Kaz etiinden bahsedeceğiz.

Kaz etini ve kaz etinin suyuyla pişmiş bulgur pilavı ile bütün, but/göğüs eti ya da Bulgur pilav üstüne serpilerek sunulmaktadır.(2020 Fiyatı kişi başı 50 TL)

Hangel, yöre halkı tarafından sevilerek tüketilen bir mantı türüdür.

OKUMALISIN  Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları 2021 - Bilet Alma Yolları - Gezi Rotası?

Piti; kuzu inciğin nohut, ekmek ve et suyu ile servis edilerek sunulduğu yöresel bir lezzetir.

Reyhan şerbeti de, yöresel olarak hazırlanan bir içecektir.

Tatlı olarak ise, tereyağı ile kavrulmuş umacı helvasını

Kaz Evinde Başka ne yemekler var derseniz; serpme Kahvaltı, Ev yemekleri,Döner, Izgara çeşitleri, Kars Ketesi bulabilirsiniz.

Yazımıza işletme sahibi Nuran Hanım’ın sözüyle noktalıyoruz, “Türkiye’de kaz Kars’ta yenilir, Kars’ta kaz eti Kars Kaz Evinde yenir, Kars’ta kaz Nuran Ablanın elinden yenilir”

Not 1 : Akşamları aşık atışması ve kafkas gösterisi düzenleniyor, Kafkas folklor gösterisi extra kişi başı 30 TL ücret istenmektedir.(Fiyatlar 2020 yılına aittır)

Not 2: Sadece gitmeden önce muhakkak 1 gün öncesinden rezarvasyon yaptırın

Kars Kaz Evi Açılış Saati;

Kaz Evi Saat 07.00 itibari ile kapılarını açıyor. Kapanış Saati ise 23.00’dır.

Kars Kaz Evi iletişim Bilgileri;

Adres: Yusufpaşa Mah., Atatürk Cad. No:1 Merkez-Kars

Tel: 0474 212 37 13

Kars Kaz Evi’ne Nasıl Gidilir;

Kars Kaz Evi’ne Gitmek için tek yapmanız gereken Kars iline Gelmek olacaktır. Gerisi çok kolay zaten çok büyük bir yer olmadığından kolayca bulabilirsiniz. Kars Kalesinin hemen yakınında, Kümbet Camine yakın bir mesafededir.

OKUMALISIN  Yalıkavak Gezi Rehberi

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Yeşilada Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Yeşilada Gezilecek Yerler hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir