Kars Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Kars Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Kars Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir? Kars’ta  Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Anadolu’ya Kafkaslardan girişte ilk yerleşim şehri olan Kars, Geçmişten Günümüze  bir çok uygarlığa tanıklık etmiş ve bir çok Uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Burada bulunan uygarlıklar arkalarında bir çok tarihi eseri de bırakarak gitmiştir. Kars Müzesi, Geçmiş yıllar da ve günümüzde kullanılan alet ve şehrin kültürü hakkında bizlere bilgiler vermektedir. Bir şehri tanımak istiyorsan o şehrin müzesini gezmelisiniz.

Kars Müzesinde Arkeolojik, Etnoğrafik ve Taş eserler olarak 3 farklı sergi salonu bulunmaktadır. Müzenin zemin katında Arkeoloji salonu ve üst katında Etnoğrafya salonu ve Bahçesinde Taş Eserler sergilenmektedir. Sergi Salonlarından kısaca bahsedecek olursak;

Arkeoloji Salonunda; Paleolitik (yontma taş çağı) Dönem Eserleri  , Taş El Baltaları ve Dinozor Kemiği (Dinazor Kemiğinin Tarihinini Bundan 65 yıl öncesine dayandığı belirtiliyor),Eski Tunç Çağı Eserler, Eski Tunç Çağı Madeni Eserleri, Urartu dönemi eserleri, Sikkeler, Roma ve Bizans Dönemi Eserleri , Hristiyanlık Dönemi Eserleri , Selçuklu Dönemi Eserleri , Taş Eserler ,Porselen ve Diğer Değerli  Eserler bulunuyor.

OKUMALISIN  Kristal Teras Nerede-Nasıl Gidilir?

Etnografya Salonunda;  Yöresel yün dokuma aletleri , Osmanlı Kaftanları ,  Kafkasyadan Göç Ederken Giyilen Kostümler , Mahalli Kıyafetler , Gümüş Kafkas Kemerleri , El Dokuması  Eserler , Kullanılan Takılar , Bakır Mutfak Kapları , Semaver ve Şamdanlar, Kullanılan Müzik Aletleri ve  Çocuk Atölye Bölümü bulunmaktadır.

Müze Bahçesindeki  Taş Eserler Bölümünde; Çeşitli Türk boylarının Kars ve çevresinde kullanmış oldukları koç, koyun, kuzu ve at mezar taşları, ile Selçuklu ve Osmanlı Dönemlerine ait mimari parçalar bulunuyor.

Kars Müzesi Giriş Ücreti;

Müzeye Giriş Ücretsizdir.

Kars Müzesi Ziyaret Saatleri;

Müzeyi,  08.30-12.30 / 13.30-17.00 saatleri arsında gezebilirsiniz.

Müze, Pazartesi hariç her gün açıktır.

Kars Müzesi İletişim Bilgileri;

Adres: İstasyon Mah. Cumhuriyet Cad. No:385, Kars-Merkez

Tel: 0 474 212 38 17

Kars Müzesi’ne Nasıl Gidilir;

Kars Müzesi, Kars Şehrinin Merkezinde bulunduğundan dolayı Ulaşım oldukça Kolaydır. Kars kalesine yakın bir lokasyonda bulunuyor. Buraya gitmek için, Merkezden Kalkan minibüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Navigasyon ile gelmek isteyenler, Altta yerleştirdiğimiz Harita yardımıyla rahatlıkla gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.