Karşıyaka Evrensel Çocuk Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2023

Karşıyaka Evrensel Çocuk Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2023

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Karşıyaka Evrensel Çocuk Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Eğitim Kampüsü ve Aktiviteler Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

    Karşıyaka Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü Nerede?   

Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü, İzmir ilinin Karşıyaka ilçe sınırlarında Yalı Mahallesi olarak bilinen yerde bulunuyor. 7200 m2 alan içerisine kurulan Bu Müze, Türkiye’nin ilk ve Dünyanın ‘Evrensel Değerler’ temalı tek müzesi olma özelliğini taşımaktadır.

    Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü Hakkında Bilgiler    

Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü Özellikle çocukların ve Gençlerin çok fazla dikkatini çeken  15 Adet dinozor maketleri bulunuyor (Dinozorların sesli ve hareketli olması bir hayli güzel olmuş).

Müzede; Tarih öncesi Fosil Kazı Alanı, Çeşitli hayvan replikaları (Böcek, Kelebek, Akrep), entomoloji adasında böcek replikaları ve böcek otelleri,  bir adet biyolojik gölet, sinevizyon salonu, küçültülmüş inşaat makineleri  ve sergi alanları bulunuyor.

Eğitim Kampüsünde Jeton ile çalışan Oyuncak Kepçe araçları ile kum kazma alanı bulunuyor. Çay – Kahve içebileceğiniz kafeterya mevcut. Müzeye Gitmeden önce sizlere tavsiyemiz okul gruplarının olduğu saat aralığında gitmemenizdir. Bireysel olarak gidecekseniz eğer, Haftaiçi, 16.00-18.00 – Hafta sonu 13.00’dan sonra gitmenizi tavsiye ediyoruz.

Karşıyaka Evrensel Çocuk Müzesi Giriş Ücreti 2023 Yılı

0-3 Yaş ücretsiz.

4 Yaş Üzeri Giriş Ücreti 20 TL

Oyuncaklar için jetonlar 5 – 10 TL arası değişmektedir.

(Fiyat İçerisinde; Açık Andaki Paleontoloji Adası, Entomoloji Adası, Fosil Kazı Alanı ve Kapalı Merkez binasındaki senaryo odalarını gezebilirsiniz. )

Ayrıca, Yapılan Etkinlikler Ücretlidir.(Fiyatları değişmektedir)

             Evrensel Çocuk Müzesi Ziyaret Saati                   

Müze, 08.00 – 18.00 saatleri arası hizmet vermektedir.

Not: Bireysel olarak gidecekseniz eğer, Hafta içi, 16.00-18.00 – Hafta sonu 13.00’dan sonra gitmelisiniz. (Diğer saatlerde okul Grupları faydalanıyor)

                        Çocuk Müzesi İletişim Bilgileri                      

Adres: Yalı, Ahmet Kemal Baysak Bulvari No:1,Karşıyaka-İzmir

Tel: (0232) 324 63 43

   Karşıyaka Evrensel Çocuk Müzesi’ne Nasıl Gidilir?    

Karşıyaka Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü, İzmir ilinin Karşıyaka ilçe sınırlarında Yalı Mahallesi olarak bilinen yerde bulunuyor. Buraya Gitmek için;

Toplu Taşıma İle Gidecekler;

Tramway ile Gidecekler; Ataşehir – Alaybey tramvay hattına binip  “Bilim Müzesi” durağında inerek Müzesi alanına  ulaşabilirsiniz.

Tramway ile Gidecekler;  izban’a binip Mavişehir durağında inerek,  kısa bir yürüyüş  sonrasında müze alanına ulaşabilirsiniz.

Şahsi Aracı ile Gidecekler;

Çevre Yolundan Mavişehir İstikameti doğrultusunda devam ettikten sonra kolayca ulaşabilirsiniz. Veya Altınyol-Anadolu Caddesi üzerinden Mavişehir yönlendirme tabelalarını takip ederek  Müze alanına rahatça ulaşabilirsiniz.

                      Yol Tarifi / Google Haritalar                           

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.