Anasayfa / Ege Bölgesi / Karşıyaka Evrensel Çocuk Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Karşıyaka Evrensel Çocuk Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Karşıyaka Evrensel Çocuk Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?Eğitim Kampüsü Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Karşıyaka Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü, İzmir ilinin Karşıyaka ilçe sınırlarında Yalı Mahallesi olarak bilinen yerde bulunuyor. 7200 m2 alan içerisine kurulan Bu Müze, Türkiye’nin ilk ve Dünyanın ‘Evrensel Değerler’ temalı tek müzesi olma özelliğini taşımaktadır.

Karşıyaka Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü Hakkında;

Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü Özellikle çocukların ve Gençlerin çok fazla dikkatini çeken  15 Adet dinozor maketleri bulunuyor (Dinozorların sesli ve hareketli olması bir hayli güzel olmuş). Müzede Ayrıca Tarih öncesi Fosil Kazı Alanı, Çeşitli hayvan replikaları (Böcek, Kelebek, Akrep), entomoloji adasında böcek replikaları ve böcek otelleri,  bir adet biyolojik gölet, sinevizyon salonu, küçültülmüş inşaat makineleri  ve sergi alanları bulunuyor.

Eğitim Kampüsünde Jeton ile çalışan Oyuncak Kepçe araçları ile kum kazma alanı bulunuyor. Çay – Kahve içebileceğiniz kafeterya mevcut. Müzeye Gitmeden önce sizlere tavsiyemiz okul gruplarının olduğu saat aralığında gitmemenizdir. Bireysel olarak gidecekseniz eğer, Haftaiçi, 16.00-18.00 – Hafta sonu 13.00’dan sonra gitmenizi tavsiye ediyoruz.

OKUMALISIN  Vezirsuyu Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Karşıyaka Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü Giriş Ücreti;

0-3 Yaş ücretsiz.

3 yaş üzeri 10 TL Giriş Ücreti alınıyor.

Oyuncaklar için jetonlar 3-5 TL arası.

Etkinlikler Ücretlidir.(Fiyatları değişmektedir)

Karşıyaka Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü Ziyaret Saati;

Müze, 08.00 – 18.00 saatleri arası hizmet vermektedir.

Not: Bireysel olarak gidecekseniz eğer, Hafta içi, 16.00-18.00 – Hafta sonu 13.00’dan sonra gitmelisiniz. (Diğer saatlerde okul Grupları faydalanıyor)

Karşıyaka Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü İletişim Bilgileri;

Adres: Yalı, Ahmet Kemal Baysak Bulvari No:1,Karşıyaka-İzmir

Tel: (0232) 324 63 43

Karşıyaka Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü’ne Nasıl Gidilir?

Karşıyaka Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü, İzmir ilinin Karşıyaka ilçe sınırlarında Yalı Mahallesi olarak bilinen yerde bulunuyor. Buraya Gitmek için;

Toplu Taşıma İle Gidecekler;

Tramway ile Gidecekler; Ataşehir-Alaybey tramvay hattına binip  “Bilim Müzesi” durağında inerek Müzesi alanına  ulaşabilirsiniz.

Tramway ile Gidecekler;  izban’a binip Mavişehir durağında inerek,  kısa bir yürüyüş  sonrasında müze alanına ulaşabilirsiniz.

Şahsi Aracı ile Gidecekler;

Çevre Yolundan Mavişehir İstikameti doğrultusunda devam ettikten sonra kolayca ulaşabilirsiniz. Veya Altınyol-Anadolu Caddesi üzerinden Mavişehir yönlendirme tabelalarını takip ederek  Müze alanına rahatça ulaşabilirsiniz.

OKUMALISIN  Cebeci Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Piknik - Kamp?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Yeşilada Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Yeşilada Gezilecek Yerler hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir