Anasayfa / GEZİLECEK YERLER / Kartepe Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Telesiyej – Pistler – 2021?

Kartepe Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Telesiyej – Pistler – 2021?

Değerli Seyyahlar bu yazımızda  Kartepe Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Pistler – Telesiyej – Konaklama ve  Fiyatlar hakkında bilgiler vereceğiz.

                 Kartepe Kayak Merkezi Hakkında;        

Kartepe ilçesi, Mart 2008 tarihinde 5747 sayılı kanunla; bünyesinde Köseköy, Uzunçiftilik, Uzuntarla, Eşme, Acısu, Maşukiye; Büyük Derbent, Arslanbey, Sarımeşe ve Suadiye ilk kademe belediyelerini bulundurmak suretiyle kurulmuş ve kısa bir zaman içerisinde kamu kurum ve kuruluşlarının yapılanması tamamlanmış bir ilçedir.

Kocaeli’ye bağlı olan Kartepe Kayak Merkezi, kış turizminde de büyük bir öneme sahiptir. Kartepe, önemli bir kayak merkezi olup; İstanbul’a yakın olması sebebiyle Uludağ’dan sonra en çok tercih edilen yerdir aynı zamanda.

                 Kartepe Kayak Merkezi Nerede?                  

Kocaeli sınırları içerisinde olan Kartepe Kayak Merkezi konum olarak Sapanca Gölü’ne yakın bir konumdadır. Kocaeli Maşukiye Beldesi’ne gittiğiniz zaman tabelalar sizleri Kartepe Kayak Merkezi yoluna yönlendirecektir. İstanbul ile Kartepe Kayak Merkezi arası 115 km olup trafiğe yakalanmamanız açısından sabah 05:30’da yola çıkmanız sizin açınızdan daha avantajlı olacaktır.

          Kartepe Kayak Merkezi 2021 Yılı Fiyatları    

   Kartepe Kayak Merkezi 2021 Skipass Ücretleri     

Kartepe Kayak Merkezi’nde 2021 kış sezonuna özel olarak tek tarife uygulamasına geçilmiş. Hafta içi ve hafta sonu ayrı fiyat uygulaması kalkmış;

OKUMALISIN  Hamamözü Arkut Bey Kaplıcaları Nerede- Nasıl Gidilir?

1 günlük TAM GÜN – limitsiz çıkışlı kayak ücreti 170 TL

1 Günlük YARIM GÜN kayak ücreti 140 TL olarak uygulanmaktadır.

Tek çıkışlık telesiyej ücreti 50 TL, ayrıca ‘Uzun Tur’ adı verilen 2 çıkışlık bilet ücreti ise 70 TL olarak karşımıza çıkmaktadır.

   Kartepe Kayak Merkezi Giriş Ücretleri 2021      

Otomobil………….30 TL

Motorsiklet……… 10 TL

Minibüs ………….. 70 TL

Otobüs …………… 160 TL

NOT: Kar Motoru Kiralama Ücreti Yarım Saati 300 TL’dir.

                 Kartepe Kayak Merkezi Pistleri                   

Kartepede toplam 4 tane kayak pisti vardır. Acemi pistinin uzunluğu 450 metredir. Bu pist aynı zamanda kayak dersi verilen pisttir. Geyik Alanı Pisti ise 1400 ile 1650 metre arasındadır. 400 metre ile 3500 metre arasında değişen Kartepe’de 4 lift 3 telesiyej ve 1 teleski vardır

Diğer pistler ise Geyikalanı Pisti ve Karlık Tepe Pisti ’dir. Sapanca Gölü’nün manzarasını izlemek isteyenler ise Geyikalanı Pisti’nin zirvesine çıkabilirler.

OKUMALISIN  Günnücek Milli Parkı Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Ziyaret Saatleri?

Kartepe Kayak Merkezi’nin yüksekliği 1650 metredir. Kartepe Kayak Merkezi kar kalınlığı ise 80 cm ile 200 cm arasında değişmektedir.

          Kartepe Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?           

İstanbul tarafından Kartepe Kayak Merkezine gitmek için öncelikle Tem Otoyolu’nu kullanıp Sapanca’ya doğru ilerlemelisiniz. İzmit-Doğu gişelerinden çıkış yaparak devam edilir . Eğer Anadolu Yakası’ndan çıkış yapacaksanız ve trafik yoksa oradan Kartepe’ye çıkış ortalama 20-25 dakika sürmektedir. Kimi dönemlerde  aşırı kar yağışı nedeniyle kapalı oluyor.  Zincir takmayan araçlar çıkmakta zorlandığı için trafiğİi olumsuz etkiliyor. Yol virajlı olduğu için dikkatli olunması gerekir.

                     Kartepe Kayak Merkezi                                 

  • İstanbul’a 140 km mesafede (1 saat 30 dakika)
  • İzmit’e 30 km mesafede (30 dakika)
  • Sapanca’ya 20 km mesafede (20 dakika)
  • Yalova’ya 80 km mesafede (1 saat)
  • Bursa’ya 200 km mesafede (2 saat 10 dakika)
  • Ankara’ya 338 km mesafede(3 saat  28 dakika)

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Çanakkale

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Mehmet Akif Ersoy evi ve Müzesi  Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir