Kaş Küçük Çakıl Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – ANTALYA

Kaş Küçük Çakıl Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – ANTALYA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kaş Küçük Çakıl Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                        Küçük Çakıl Plajı Nerede?                            

Antalya ilinin tarihi ilçesi Kaş ilçesinde bulunur. Plaj, Kaş’ın merkezinde bulunmaktadır. İlçe merkezinde küçük bir koyda yer alan Plaj soğuk suyu ile bilinmektedir. Deniz suları çıkan kaynak suları nedeniyle çok soğuktur. Deniz suları berraktır  ve bu plaj mavi bayraklıdır. Küçük Çakıl Plajı buraya gelen tüm misafirlerin hayran kaldığı ufacık bir plajdır.

Bu sebeple  çevredeki tesislerden faydalanmanız gerekmektedir. Plajda Çınarlar ve Derya Beach Club adlarındaki iki ayrı özel işletme bulunmaktadır. Tatilini sakin bir ortamda geçirmek isteyenler için paha biçilemez bir plajdır burası. Plaj isminden de anlaşılacağı gibi küçük çakıllardan oluşuyor. Deniz zemini ise bilinenin aksine  kumdan oluşur.

Kaş ilçesinde bulunan pek çok plajın tersine dalgalı ya da sığ değil ve denize iskele kullanılarak giriliyor. Duş, tuvalet yemek hizmeti, soyunma kabini ve  cankurtaran gibi hizmetler bu plajda bulunmaktadır. Plaj halka açık olmakla birlikte sağ ve sol kısmında bulunan kayalıkların üzerine yerleştirilmiş şezlonglar bulunmaktadır.

     Küçük Çakıl Plajı’na Giriş Ücreti 2023 Yılı                 

Giriş ÜCRETSİZDİR.

              Küçük Çakıl Plajı’na Nerede Nasıl Gidilir?                

Plajı, Antalya ili Kaş ilçesinde, kente girdikten sonra sahil yolundan devam ederken otel ve pansiyonlarının önünde bulunan ilk plajdır. Habesos Hotel’in tam karşısındadır. Derya Beach ile Çınarlar Beach arasında yer alan kamuya açık küçük güzel bir plajdır. Herhangi bir tesisib olmadığı bir alandır.

Çakıl Plajı merkezde olduğu için ulaşım çok kolaydır. Kaş merkeze otobüs, minibüs veya hususi aracınızla ulaşabilirsiniz. Hususi aracıyla gelenler için  plajda otopark bulunmamaktadır.

Çakıl Plajı’nın yol üzerinde herhangi bir yönlendirme tabelası olmadığı için bulunması da biraz zor olabilir. Plajın bir tabelası yoktur. Bu sebeple Hükümet Caddesi üzerinde sormanız gerekmektedir. Plajın girişi  tesisin girişi ile aynıdır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.