Anasayfa / Akdeniz Bölgesi / Kaş Küçük Çakıl Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Kaş Küçük Çakıl Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kaş Küçük Çakıl Plajı Nerede-Nasıl Gidilir? – Antalya Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Küçük Çakıl Plajı

Antalya’nın tarihi ilçesi Kaş’ta bulunur. Plaj, Kaş’ın merkezinde bulunmaktadır. İlçe merkezinde küçük bir koyda yer alan Küçük Çakıl Plajı soğuk suyu ile bilinmektedir.Deniz suları çıkan kaynak suları nedeniyle çok soğuktur. Deniz suları berraktır  ve bu plaj mavi bayraklıdır. Küçük Çakıl Plajı buraya gelen tüm misafirlerin hayran kaldığı ufacık bir plajdır. Küçük Çakıl Plajı’nda şezlong ve şemsiye koymak için yeterli alan bulunmamaktadır.

Bu sebeple  çevredeki tesislerden faydalanmanız gerekmektedir.Plajda Çınarlar ve Derya Beach Club adlarındaki iki ayrı özel işletme bulunmaktadır.Tatilini sakin bir ortamda geçirmek isteyenler için paha biçilemez bir plajdır burası. Plaj isminden de anlaşılacağı gibi küçük çakıllardan oluşuyor. Deniz zemini ise bilinenin aksine  kumdan oluşur. Kaş ilçesinde bulunan pek çok plajın tersine dalgalı ya da sığ değil ve denize iskele kullanılarak giriliyor. Duş, tuvalet yemek hizmeti, soyunma kabini ve  cankurtaran gibi hizmetler bu plajda bulunmaktadır.Plaj halka açık olmakla birlikte sağ ve sol kısmında bulunan kayalıkların üzerine yerleştirilmiş şezlonglar bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Seydişehir Ilıcası Nerede – Nasıl Gidilir?

 Çakıl Plajı Nerede Nasıl Gidilir?

Kaş Küçük Çakıl Plajı, merkeze oldukça yakın bir mesafede konumlanmaktadır. Hatta birkaç dakika yürüyerek bile ulaşılabilecek yakınlıkta bulunmaktadır.

Kaş Küçük Çakıl Plajı merkezde olduğu için ulaşım çok kolaydır. Kaş merkeze otobüs, minibüs veya hususi aracınızla ulaşabilirsiniz. Hususi aracıyla gelenler için  plajda otopark bulunmamaktadır.

Küçük Çakıl Plajı’nın yol üzerinde herhangi bir yönlendirme tabelası olmadığı için bulunması da biraz zor olabilir. Plajın bir tabelası yoktur. Bu sebeple Hükümet Caddesi üzerinde sormanız gerekmektedir. Plajın girişi  tesisin girişi ile aynıdır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Çanakkale

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Mehmet Akif Ersoy evi ve Müzesi  Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir