Anasayfa / Akdeniz Bölgesi / Kastabala Antik Kenti Nerede – Nasıl Gidilir?

Kastabala Antik Kenti Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kastabala Antik Kenti Nerede – Nasıl Gidilir? – Osmaniye Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Kastabala Antik Kenti

Kastabala Antik Kenti Osmaniye ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Şehir merkezine yaklaşık uzaklığı 15 km dir. Osmaniye’nin Bahçe Köyünde yer almaktadır. Aslantaş Baraj yolu üzerinde aynı zamanda Ceyhan Nehri’nin yakınlarında bulunur.

Günümüze sağlam olarak ulaşan antik kentte ilk defa 2009 yıllında kazı çalışmaları yapılmıştır. Ortaya çıkan yapılar M.Ö. inşa edilmiştir. Sütunlu Cadde ve yaklaşık 5000 seyirci kapasiteli tiyatro en önemli yapılardır. Ayrıca kilise, hamam ve mezarlar kazılar neticesinde ortaya çıkarılmıştır. Özellikle Roma dönemine ait eserler yoğun şekilde ilgi görmektedir.

Kastabala Antik Kenti Ziyaret Saati ve Giriş Ücreti

Kastabala Antik Kenti’ni haftanın her günü istediğiniz saatte ziyaret edebilme şansına sahipsiniz ayrıca ziyaret için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Kastabala Antik Kenti Nerede?

Kastabala Antik Kenti Osmaniye ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Şehir merkezine yaklaşık uzaklığı 15 km dir. Osmaniye’nin Bahçe Köyünde yer almaktadır. Aslantaş Baraj yolu üzerinde aynı zamanda Ceyhan Nehri’nin yakınlarında bulunur.

OKUMALISIN  Cebeci Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Kastabala Antik Kenti Nasıl Gidilir?

Kastabala Antik Kenti’ne toplu taşıma ya da hususi aracınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir merkezinden hususi araç ile gelenler İskender Türkmen Cad. ve Osmaniye Kadirli Yolu üzerinden ulaşım sağlayabilirler.

Toplu taşıma ile antik kente ulaşmak isteyenler Osmaniye kent merkezinde bulunan Migros Mağazasının yanında bulunan duraktan Bahçe , Kesmeburun veya Karatepe Köylerine giden köy dolmuşları ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Başkonuş Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Başkonuş Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir? – Piknik Alanları – Kamp alanları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir