Kastamonu Abana Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Kastamonu Abana Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Kastamonu Abana Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

             Kastamonu Abana Müzesi Nerede?        

Abana Müzesi, Kastamonu ilinin Abana ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Abana ilçe merkezinde Hükümet konağı bahçesinde bulunmaktadır.

Müze, Abana Turizm ve Kültür Derneği tarafından işletilmektedir. 2007 yılında Kastamonu Valiliği tarafından hizmete açılmıştır. Müze içerisinde yörede tarihi süreç içinde kullanılan eski eşyalar ve bir kısım tarihi dokümanlar sergilenmektedir.

Abana`da görev yapmış Kaymakamlar, Belediye Başkanları ve Abana`ya ait eski fotoğraflar yer almaktadır. Abana` da eskiden kullanılmış bir kaç küçük el aletleri ve eşyaları bulunmaktadır. Müzede ayrıca Abana’da bugüne kadar çıkmış Gazetelere ait numunelerde sergilenmektedir.

     Kastamonu Abana Müzesi Nasıl Gidilir?    

Abana Müzesi, Kastamonu ilinin Abana ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Abana ilçe merkezinde Hükümet konağı bahçesinde bulunmaktadır.

Abana ilçesi Kastamonu’ya 90 km, Sinop’a 132 km, Ankara’ya 340 km ve İstanbul’a 620 km uzaklıkta yer alıyor.

OKUMALISIN  Halilurrahman Cami Nerede – Nasıl Gidilir?

Müzeye toplu taşıma veya hususi aracınızla rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi aracı ile gelenler için ulaşım Abana-Bozkurt-Devrekâni –Kastamonu Devlet Karayolundan sağlanmaktadır.

Toplu taşıma ile gelenler öncelikle Kastamonu’ya gitmeniz gerekiyor. Buradan servis, minibüs ve taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.