Anasayfa / GEZİLECEK YERLER / Kastamonu Abana Müzesi Nerede-Nasıl Gidilir?

Kastamonu Abana Müzesi Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kastamonu Abana Müzesi Nerede-Nasıl Gidilir? – Kastamonu Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Kastamonu Abana Müzesi

Abana Müzesi Kastamonu ilinin Abana ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Abana ilçe merkezinde Hükümet konağı bahçesinde bulunmaktadır.

Müze Abana Turizm ve Kültür Derneği tarafından işletilmektedir. 2007 yılında Kastamonu Valiliği tarafından hizmete açılmıştır. Müze içerisinde yörede tarihi süreç içinde kullanılan eski eşyalar ve bir kısım tarihi dokümanlar sergilenmektedir.

Abana`da görev yapmış Kaymakamlar, Belediye Başkanları ve Abana`ya ait eski fotoğraflar yer almaktadır. Abana` da eskiden kullanılmış bir kaç küçük el aletleri ve eşyaları bulunmaktadır. Müzede ayrıca Abana’da bugüne kadar çıkmış Gazetelere ait numunelerde sergilenmektedir.

Kastamonu Abana Müzesi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Abana Müzesi Kastamonu ilinin Abana ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Abana ilçe merkezinde Hükümet konağı bahçesinde bulunmaktadır.

Abana ilçesi Kastamonu’ya 90 km, Sinop’a 132 km, Ankara’ya 340 km ve İstanbul’a 620 km uzaklıkta yer alıyor.

Müzeye toplu taşıma veya hususi aracınızla rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi aracı ile gelenler için ulaşım Abana-Bozkurt-Devrekâni –Kastamonu Devlet Karayolundan sağlanmaktadır.

OKUMALISIN  Selçuklu Uygarlığı Müzesi Nerede-Nasıl Gidilir?

Toplu taşıma ile gelenler öncelikle Kastamonu’ya gitmeniz gerekiyor. Buradan servis, minibüs ve taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Arhavi Ortacalar Çifte Köprü Nerede – Nasıl Gidilir – Artvin

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Arhavi Ortacalar Çifte Köprü Nerede – Nasıl Gidilir – Artvin Gezilecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir