Anasayfa / Doğal Güzellikler / Katrancı Koyu Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Katrancı Koyu Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Katrancı Koyu Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir? – Fethiye Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Katrancı Koyu Tabiat Parkı Nerede?

Katrancı Tabiat Parkı,  Muğla ilinin Fethiye ilçe sınırları içerisinde bulunur. Fethiye ilçesine 15 km uzaklıktadır. Çam Ağaçlarıyla kaplı orman içerisinde Mavi ve yeşilin iç içe olduğu doğa harikası bir yerdir. Sizlere Katrancı Koyu, Plaj hakkında bilgiler? Kamp Alanında Neler Var? Giriş ücretleri nedir? Bu konular hakkına bilgiler vermeye çalışacağız.

Katrancı Koyu Tabiat Parkı Hakkında;

Katrancı Koyu ve Kızlar koyu şeklinde iki ayrı koydan oluşan bu yer, Hem denize girme imkânı hem de doğa ile iç içe Çadır kurarak kamp yapma imkânı sunmaktadır. İki Koy’ ada giriş ücreti vererek giriş yapabiliyorsunuz. 1. Koy genellikle günübirlik gelip denize girmek için gelenlerin olduğu yer, 2. Koy ise, Genellikle kamp kurmak için gelenlerin olduğu yer olarak göze çarpıyor.

1.Koy’un kalabalık olduğunu belirtmek isteriz. Koy, kum-Çakıl karışımıdır. Sığ olması sebebiyle çocuklu ailelerin rahatça girip dolaşabileceği bir yerdir. Bu koyda ayrıca Ağaçların altında piknik yapabileceğiniz masalar bulunuyor. Ama içeride 5 dakika yürüyüp bir köprü geçince ikinci koya geliyorsunuz. Daha sakin, az kalabalık olan bir koy sizi bekliyor. 2. Koy ’da kamp yapanları göreceksiniz. Kamp yeri hakkında alt kısımda Kamp alanı hakkında bilgiler vereceğiz.

OKUMALISIN  Prenses Koyu Plajı Nerede - Nasıl Gidilir?

 Ayrıca günübirlik piknik yapmak isteyenlerin uğrak noktalarından olan Katrancı Tabiat Parkı özellikle Temmuz – Ağustos aylarında çok fazla yoğunluk olmaktadır.

Katrancı Koyu Tabiat Parkı Kamp Alanı;

Katrancı Koyu Tabiat Parkında Kamp yapmak isteyenler, koya giriş ücreti ödeyerek kamp yapabilirler. Özellikle yaz aylarında çok yoğun olmaktadır. Haziren ayında başlayan kamp kurma faaliyeti eylül ayının sonlarına kadar devam etmektedir. Kamp Alanı içerisinde, Duşluklar, Soyunma kabini, Tuvalet, Kiralayabileceğiniz Buzdolabı, Çamaşır hanelik bulunuyor. Ayrıca Elektrik ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz Trafolar bulunuyor. Uzama kablosu getirebilirsiniz. Kamp Alanı içerisinde bulunan işletmedin, çadır kiralama imkânı da bulunmaktadır.

Çadır Yeri: 50 Lira (4 Kişilik )

Karavan Yeri: 60 Lira

Katrancı Koyu Tabiat Parkı Giriş Ücreti;

Araç ile Giriş Ücreti: 30 TL

Şahıs: 8 TL

Motosiklet: 15 TL

Minibüs: 65 TL

Midibüs: 110 TL

Otobüs: 180 TL

Katrancı Koyu Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir;

Fethiye’ye yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan Tabiat Parkına, Yaz sezonunda Fethiye ilçe merkezinden 30 dakikada bir servis kalkmaktadır.

Kendi Aracınızla Gidecekseniz eğer, Göcek Fethiye karayolunu kullanarak 20 dakikada gidebilirsiniz. Tabelalarda Tabiat Parkını takip ederek gidebilirsiniz.

OKUMALISIN  Adalar Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir?

Toplu taşıma ile gidecekler, Fethiye ilçe merkezinden Göcek’e giden minibüslere binerek gidebilirsiniz. Bu minibüsler, Katrancı Koyu Tabiat Parkı tabelasında sizi indiriyor. Buradan itibaren yaklaşık 1-2 km yürüyerek ulaşıyorsunuz

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Yeşilada Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Yeşilada Gezilecek Yerler hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir