Kavaklı Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Karabük

Kavaklı Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Karabük

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Kavaklı Tabiat Parkı  Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp & Piknik Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

             Kavaklı Tabiat Parkı Hakkında Bilgiler           

Tabiat Parkı, Karabük ilinin Yenice ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Tabiat Parkı ilçe merkezine yaklaşık olarak 9 km mesafede yer almaktadır. Tabiat Parkı yöre halkının yaz aylarında rağbet ettiği mesire ve piknik yeridir. Yenice’nin en güzide ve halk tarafından yaz ayları boyunca dinlenmek ve piknik yapmak üzere tercih edilen orman içi sayfiye yeridir.

İçinde çok çeşitli ağaç çeşitleri, olağanüstü çap ve boya ulaşan örnekleri ile diğer bitki florasını barındıran, eşsiz bir ekosistem özelliği gösteren Yenice Göktepe yaylasında her yıl Geleneksel Zümrüt Yenice Göktepe Şenlikleri yapılmaktadır.

Yenice ilçemizde bulunan bu park sahip olduğu doğal güzellikler, uygun iklim ve temiz havası, kolay ulaşılabilirliği gibi avantajlara sahiptir. Sportif faaliyetlere yönelik kullanımlar ile kamp çadırı alanı ve karavan turizmine çok uygundur.

                Kavakalı Tabiat Parkı Nerede?                     

Park, Karabük ilinin Yenice ilçesi sınırları içerisinde Kuzdağ Mevkisinde yer almaktadır. Tabiat Parkı ilçe merkezine yaklaşık olarak 9 km mesafede yer almaktadır.

           Kavaklı Tabiat Parkı Nasıl Gidilir?             

Buraya ulaşım sağlamak için hususi araç kullanabilirsiniz. Herhangi bir toplu taşıma gitmiyor. Ayrıca turlar vasıtasıyla da buraya ulaşım sağlamak mümkündür. Şahsi aracı ile gidecekler; Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.