Kayabaşı Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir – Trabzon Gezilecek Yerler

Kayabaşı Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir – Trabzon Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Kayabaşı Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir  Neler Yapılır – Piknik & Kamp Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                     Kayabaşı Yaylası Nerede?              

Yayla, Trabzon ilinin Düzköy ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Trabzon şehir merkezine 50 km mesafede bulunmaktadır. Yayla 1800 m rakımda yer alan bir konuma sahiptir. Yaylanın etrafı ladin ağaçlarıyla çevrili olması sebebiyle eşsiz bir manzaraya sahiptir. Buraya gelirken özellikle fotoğraf makinelerinizi unutmamanızı tavsiye ederim. Kartpostallık görüntüleri çekmeye hazır olun.

Yaylada isteyenler kamp kurabilirler veya bölgede yer alan konaklama tesislerinde konaklama imkânına sahipsiniz. Nisan 2005 tarihinden itibaren konaklamayı sağlayacak kayabaşi yaylakent tesisleri kurulmuştur. Bu sayede yaylaya gelen turist sayısı daha da artırılmıştır. Yerli yabancı birçok turist tarafından ziyaret edilmektedir. Ayrıca Kayabaşı Tabiat Parkı ve Kayabaşı Göleti gezilip görülecek yerler arasındadır.

             Kayabaşı Yaylası’na Nasıl Gidilir?        

Kayabaşı Yaylası, Trabzon ilinin Düzköy ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Trabzon şehir merkezine 50 km mesafede bulunmaktadır.

Şehre fazla uzak olmayan yaylaya aracınızla ulaşım oldukça rahattır. Kayabaşı Yaylasına ulaşımın tamamı asfalt yolla gerçekleştirilmektedir. Yaylaya ulaşım için birisi Maçka üzerinden olmak üzere, dört tane yol alternatifi vardır. Tabelaları takip ederek rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.