Anasayfa / Akdeniz Bölgesi / Kayacı Vadisi (Lamos Kanyonu) Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır?

Kayacı Vadisi (Lamos Kanyonu) Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kayacı Vadisi (Lamos Kanyonu) Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır? hakkında bilgiler vereceğiz.

       Kayacı Vadisi (Lamos Kanyonu) Hakkında;    

Kayacı Vadisi (Lamos Kanyonu), Mersin ilinin Erdemli ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Erdemli ilçesine bağlı Limonlu beldesinde bulunmaktadır. Mersin İl merkezine yaklaşık 45 kilometre uzaklıkta yer almaktadır

Burası aynı zamanda Lamos Kanyonu olarak da bilinir. Vadi doğal güzellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Huzur bulabileceğiniz bir yerdir. Vadinin içinden geçen uzunluğu 130 km olan ve Akdeniz’e dökülen Limonlu Çayı vadiye ayrı bir güzellik katmaktadır. Romalılar Limonlu Çayı sayesinde Kız kalesi denilen Korykos kentinin yaklaşık 450 yıl hâkimi olmuşlardır.

Kayacı Vadisi (Lamos Kanyonu) Neler Yapılır?

Kayacı Vadisi boyunca dinlenip yemek yiyebileceğiniz, güzel lokantalar bulunmaktadır. Limonlu Çayı’na karşı olan bu lokantalarda yapılan et yemekleri oldukça lezzetlidir. Özellikle mangalda pişirilen etlerin kokusu etrafa yayılmakta ve buraya gelenlerin ilgi odağı olmaktadır. Ayrıca Kayacı Vadisi balık tutma, kaya tırmanışı yapmak, piknik yapmak, fotoğraf çekme ve kamp kurma gibi imkanlar barındırmaktadır.

OKUMALISIN  Burgazada Kalpazankaya Plajı Nerede - Nasıl Gidilir?

           Kayacı Vadisi (Lamos Kanyonu) Nerede?       

Kayacı Vadisi (Lamos Kanyonu), Mersin ilinin Erdemli ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Erdemli ilçesine bağlı Limonlu beldesinde bulunmaktadır. Mersin İl merkezine yaklaşık 45 kilometre uzaklıkta yer almaktadır

     Kayacı Vadisi (Lamos Kanyonu) Nasıl Gidilir?  

Kayacı Vadisine hususi aracınız ile ulaşmak için öncelikle Erdemli ilçesinden Limonlu beldesine gitmeniz gerekmektedir. Kayacı vadisi Limonlu beldesine 12 km uzaklıktadır. Yol eski de olsa, araçla rahatlıkla gidilebilir. Bu yolu aşmak için mutlaka araca ihtiyacınız olacak. Eğer aracınız yoksa taksi hizmeti alabilir ya da minibüsleri kullanabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir