Anasayfa / Doğal Güzellikler / Kayardı Bağları Nerede – Nasıl Gidilir?

Kayardı Bağları Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kayardı Bağları Dağları Nerede – Nasıl Gidilir? – Niğde Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Kayardı Bağları Hakkında;

Kayardı Bağları, Niğde şehir merkezinde yer almaktadır. Niğde kent merkezine bağlı Yukarı Kayabaşı Mahallesinde bulunur. Niğde merkeze yaklaşık olarak 4 km mesafede yer alır. Kayardı Bağları Niğde için önemli ve ünlü yeşil alan bölgesidir. Kayardı özellikle şehir hayatının içerisinde nefes alma alanıdır. Burada sokakta dereden su akan yerleri ve doğal güzellikleri görünce kendinizden geçeceksiniz. Söğüt ağaçları yanında evlerden sarkan çiçekler, balkonlarda çiçekler meyve ağaçlarının görüntüsü adeta kartpostallıktır.

Kayardı Bağları için bir atasözü bile bulunmaktadır.” Dünyada malın olacağına kaya ardında bağın olsun derler.” Bu söz bölgenin önemini gözler önüne sermektedir. Kayardı Bağlarının başlangıçlarında Ömerler Çayırı’ndan giriş yaptığınızda Ömerler Çayırı sokak ve Beşiktaş Sokağı tabelası sizi karşılamaktadır.

Beşiktaş sokağının hikayesi şu şekildedir. Eskiden araç yoğunluğunun olmadığı için şehir ile ulaşım daha çok belediye otobüsü ile sağlanıyordu.  Beşiktaş durağında oturan rahmetli Fuat Bilen Bey iyi bir Beşiktaş taraftarı ineceği durağa her yaklaştığında Beşiktaş’ta inecek var diyerek durağı isimlendirmiş.  Belli bir süre sonra durak Beşiktaş Durağı, sokak da Beşiktaş Sokağı olarak kalmıştır.

OKUMALISIN  Çamkoru Göleti - Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Kayardı Bağları Nerede?

Kayardı Bağları, Niğde şehir merkezinde yer almaktadır. Niğde kent merkezine bağlı Yukarı Kayabaşı Mahallesinde bulunur. Niğde merkeze yaklaşık olarak 4 km mesafede yer alır.

Kayardı Bağları Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma ya da hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelenler Kayardı Bağları’na şehiriçi araçları kullanarak ulaşabilirsiniz. Buraya ulaşım oldukça kolaydır. Beşiktaş, Ömerler Çayırı, Şaban Pınarı, Paşabağları durakları Kayardı Bağları duraklarıdır.

Hususi araç ile gelecek olanlar, öncelikle Niğde merkeze oradan da Yeşilburç Cd. Üzerinden ya da Vali Ünal Özgödek Cd., Kamer Sk. ve Menemen Sk. Rotasını kullanarak ulaşabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Yeşilada Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Yeşilada Gezilecek Yerler hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir