Kazdağı Cam Seyir Terası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – BALIKESİR

Kazdağı Cam Seyir Terası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – BALIKESİR

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Kazdağı Cam Seyir Terası – Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Açılış / Kapanış Saati hakkında bilgiler vereceğiz.

                    Kazdağı Cam Seyir Terası Nerede?                 

Cam Seyir Terası, Balıkesir ilinin Edremit İlçesinde Kaz Dağları’nın 836 rakımında Şahindere Kanyonu üzerine yapılmıştır. 2019 yılında yapımına başlanan seyir terası 2 yıl gibi kısa süre içinde tamamlanarak 2021 yılında hizmete açılmıştır.

          Kazdağı Cam Seyir Terası Hakkında Bilgiler       

Seyir Terası, Tarım Orman Bakanlığı – Doğa Koruma Milli Parklar ve Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Kaz Dağları’nın muhteşem güzelliğini bizlere kazandırmışlardır. Doğal Dokuya uygun olarak tasarlanan Cam Seyir Terası, 836 rakımlı yüksekliği ile gelen misafirlerine hem görsel şov hem de adrenalin dolu anlar yaşatmaktadır. Şahinderesi zemininden hesaplandığında 586 metre yüksekte bulunuyor. Cam Seyir Terasını Enerji ihtiyacı güneş panellerinden karşılanması da çok güzel olmuş.

Seyir Terası, Kazdağları Milli Parkı içerisinde olduğundan dolayı oldukça zengin bir bitki örtüsü ve hayvan çeşitliliği bulunan bir yerdir. Ayrıca Derin vadiler ve Kanyonlar da görsel güzelliğe katkı sağlamaktadır. Balıkesir Gezinizde Kaz Dağları’nı, Şahindere Kanyonu’nu yüksekten görmek, Altınoluk İlçesini seyretmek ve Deniz Manzarasının tadını çıkartmak isterseniz mutlaka uğramalısınız.

             Kazdağı Cam Seyir Terası Giriş Ücreti            

Cam Seyir Terası Giriş Ücreti 2023 yılı itibari ile 10 TL

        Kazdağı Cam Seyir Terası’na Nasıl Gidilir?       

Balıkesir ilinin Edremit İlçesinde Altınoluk – Doyran Mahallesine yakın bir konumdadır. Her iki mahalleden de gidiş bulunmaktadır. Toplu taşıma araçlarının gitmediğini belirtelim.

Şahsi aracı ile Gidecekler için iki alternatif bulunuyor

1.Yol: Altınoluk Köyü içerisinde 7 km’lik bir toprak yol ile ulaşabilirsiniz.

2.Yol: Doyran Köyü içerisinde 8 km’lik bir toprak yol ile ulaşabilirsiniz.

Not: Cam Seyir Terası ve çevresi yeni yapıldığı için yollar biraz bozuktur. Dikkatli gitmenizi öneriyoruz.

Navigasyon ile gelecekler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirler..

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.