Anasayfa / Balıkesir / Kazdağı Milli Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Balıkesir 

Kazdağı Milli Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Balıkesir 

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Kazdağı Milli Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Neler Yapılır – Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                    Kazdağı Milli Parkı Nerede?                         

Kazdağı Milli Parkı, Balıkesir ili Edremit İlçesi sınırlarındadır.1994 yılında Milli Park ilan edilen Kazdağı 20 Hektar büyüklüktedir. Edremit Körfezinin Kuzey’inde bulunan ve Antik Çağ’da İDA Dağı olarak bilinen bu yer Biga Yarımadasının En Yüksek Dağıdır..

                 Kazdağı Milli Parkı Hakkında Bilgiler            

Kazdağı tarih öncesi yıllarda da çeşitli medeniyetleri barındırmış muhtelif tarihlerde kentler, kasabalar kurulmuş ve yıkılmıştır. Bilinen tarihi MÖ 2000 yıllarında başlar. Bu tarihlerde Thebe şehri, Lyrnessos şehri, Khrysa şehri, Killa Şehri, Anderia şehri, Antandros şehri, Adramytteion şehri, Astrya şehri, Gargara şehri gibi şehirler kurulmuş bunlardan bir çoğuda Truva savaşları sırasında yok edilmişlerdir.

OKUMALISIN  Antalya Ters Ev Aksiyon Parkı Nerede-Nasıl Gidilir?

Ege Bölgesi ile Marmara Bölgesini birbirinden ayıran, antik çağlarda “İda Dağı” olarak anılan Kaz Dağı, Biga yarımadasının en yüksek kütlesidir.  Kaz Dağının üzerine yerleşmiş, kuzey-güney istikametine uzanan derin vadi ve kanyonları, flora ve fauna açısından zengin bir potansiyel arzetmekte, özellikle de bitki örtüsünün taşıdığı biyolojik çeşitlilik ana kaynak değerini oluşturmaktadır.

             Kazdağı Milli Parkı Gezilecek Yerler              

Hasanboğuldu Göleti ve Sütüven Şelalesi, Kazdağı Cam Seyir Terası ve Günü Birlik Mesire – Piknik amaçlı kullanılan Pınarbaşı gezilip görülecek yerler arasındadır.

               Kazdağı Milli Parkı’nda Neler Yapılır?       

Doğa yürüyüşü, Bisiklet Turu, Çadır Kampı, Piknik, Foto Safari, Dağcılık, Yabani Hayatı Gözleme etkinlikleri yapabilirsiniz.

             Kazdağı Milli Parkı Giriş Ücreti 2021             

Şahıs………………… 7 TL
İndirimli……………. 3.5 TL

Bisiklet………………7 TL

Otomobil………….. 21 TL

Otobüs…………….. 189 TL

OKUMALISIN  Bafa Gölü Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir - Didim Gezilecek Yerler

        Kazdağı Milli Parkı Açılış / Kapanış Saatleri         

Milli Park, 06.00 – 21.00 saatleri aarsı hizmet vermektedir.

            Kazdağı Milli Parkı’na Nasıl Gidilir?                 

Kazdağı Milli Parkı, Balıkesir ili Edremit İlçesi sınırlarında, Edremit Körfezi’nin kuzeyinde bulunan Milli Park alanına, Balıkesir’den 230 nolu, Çanakkale’den 24 nolu karayolu ile ulaşılmaktadır.

Uçakla Balıkesir’e gelmek isteyen ziyaretçiler, Balıkesir Edremit Koca Seyit Havalimanı‘na gelerek buradan Kaz Dağlarına ulaşabilirsiniz.

İstanbul’dan gelen ziyaretçiler Kaz Dağları’na, feribot ile Bandırma, Mudanya veya Yalova’ya takip ederek iki saat süren seyahatle karayoluyla ulaşılabilir. Bir diğer alternatif de, Çanakkale tarafından Tekirdağ, Eceabat, Çanakkale, Ezine, Ayvacık, Küçükkuyu ve Edremit rotasını izleyerek gidebilirsiniz.

  • İstanbul’a 507 km
  • Çanakkale’ye 123 km
  • Balıkesir’e 92 km
  • İzmir’e 222 km

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

30 Ağustos Zafer Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ankara

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda 30 Ağustos Zafer Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir