Anasayfa / Ankara / Keçiören Evcil Hayvanlar Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Keçiören Evcil Hayvanlar Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Keçiören Evcil Hayvanlar Parkı Nerede – Nasıl Gidilir? –  Ankara Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vereceğiz.

Keçiören Evcil Hayvanlar Parkı Hakkında Bilgiler;

Evcil Hayvanlar Parkı, Ankara İlinin Keçiören ilçesi Uyanış mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Yaklaşık 19 dönüm üzerine kurulan bu park içerisinde Deve, Lama, Midilli, Flamingo, Deve Kuşları, Kangru, Kapalı Akvaryum, Kümes hayvanları, Kamerun Koyunu, Keçiler, Papağan türleri, Turnalar, Karaca, Taçlı turnalar ve Çocuk Oyun Parkı bulunmaktadır. Şimdi sizlere bu güzel park hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Evcil Hayvanlar Parkı, Özellikle Atatürk Orman Çiftliğinde bulunan hayvanat bahçesinin yıkılmasıyla Başkent Ankara’da bulunan Hayvanat Bahçeleri arasında En Büyük ve En çok Hayvana sahip olan park desek yanlış olmaz. Aslında bakıldığında Başkent Ankara’ya daha büyük ve güzel bir hayvanat bahçesi yapılmalı desek hiç yanlış olmaz.

Evcil Hayvanlar Parkı Gezimizden Notlar;

Evcil Hayvanlar Parkına ilk girdiğinizde yol ikiye ayrılıyor, sol da kedi, Tavşan ve Oyun parkının olduğu bölüm var, biz sizlere sağ taraftan başlayarak anlatacağız. Sağ taraftan parka girdiğiniz de Kümes Hayvanlarının olduğu bölüm bulunuyor. Belki de bu nasıl tavuk diyebileceğiniz cinsten çeşit çeşit Horoz ve Tavuklar. Buradan ayrıldıktan sonra hemen önümüze Midilli olarak bilinen atların olduğu bölüme geliyorsunuz. Hepsi birbirinden sevimli atları görmek çok keyifli, Özellikle çocuklu alileler için ilgi gören bir yer. Buranın hemen yanında Parkın En Büyük Hayvanı bulunuyor. Ne derseniz Tabi ki Deve ’den bahsediyorum. Tek Hörgüçlü Deve gayet ilgi çekici, Devenin bulunduğu yerin hemen yanında Lama’lar bulunmakta, Her ne kadar yerleri küçük olsa da mutlaka görmelisiniz.

OKUMALISIN  Dipsiz Göl Milli Parkı Nerede - Nasıl Gidilir?

Buradan ayrıldıktan sonra Parkın tam ortasında sizleri Yapay bir şelaleden akan suyun içerisinde yüzlerce hayvanı göreceksiniz.  Suyun içerisinde Kuğu’dan Ördeklere, Kazlardan Hindiye kadar renk renk hayvanların bulunduğu bir bölümdür. Bu su üzerine yapılan seyir terasına çıkıp izleyebilir ve ya Tel örgü ile çevrili alanın etrafında bulunan oturaklara oturup keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar Parkının En Renkli En güzel hayvanı desek sanki yanlış olmaz, Flamingolar dan bahsediyoruz tabi kî, suyun hemen yanında özel bir bölümde tutuluyor. Fotoğraf karelerinizde mutlaka bulunmalı. Flamingoları gördükten sonra seyir terasından karşıya geçip, Keçi, Kanguru, Koyun, Kuzu, Deve Kuşu, Papağan, Kınalı Keklik, Tavuş Kuşu ve Uçan Hayvanların olduğu sıra sıra dizilmiş kümeslerin olduğu alandan gezerek Yapay Şelaleye doğru Tünelden geçerek çıkabilirsiniz, burası parkın son kısmı, buradan dönüp tekrar aşağı doğru gelmelisiniz. Hayvanat Bahçesinde En son olarak sizlere Kapalı Akvaryum gezimizi anlatırsak, ortalama 20-25 Farklı Akvaryum içinde çeşit çeşit balıkları görecekseniz. Bunlardan bazıları Çiklit, tropikal ve labirent grubu, tatlı su köpek balığı ve su kaplumbağası olarak söyleyebiliriz.

OKUMALISIN  Gedelme Yaylası ve Mağarası Nerede – Nasıl Gidilir?

Evcil Hayvanlar Parkı Piknik Alanı Hakkında;

Evcil Hayvanlar Parkında sadece hayvanlar bulunmuyor, küçük birde Piknik alanı mevcut. Mangal yapmak yasak burada, sadece evinizde hazırladığınız yiyecekleri getirip yiyebileceğiniz bir alandır. Ateş yakmak yasaktır.

Keçiören Evcil Hayvanlar Parkı’ Giriş Ücreti;

Evcil Hayvanlar Parkına Giriş Ücretsizdir.

Keçiören Evcil Hayvanlar Parkı Ziyaret Saatleri;

Evcil Hayvanlar Parkı Sabah saat 10.00 açılıyor, Akşam saat 22.00 kapanıyor. (Yalnız Midilli ve Develer saat 20.00 dan itibaren içeri alınıyor)

Adres: Uyanış Mahallesi Aşıkpaşa Caddesi 06300 Keçiören/Ankara

Tel: (0312) 580 80 11

Keçiören Evcil Hayvanlar Parkı’na Nasıl Gidilir;

Evcil Hayvanlar Parkı, Ankara İlinin Keçiören ilçesi Uyanış mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Aracınızla gelecekseniz eğer Park etrafına aracınızı ücretsiz bırakabilirsiniz. Navigasyonla gelecekseniz eğer, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca bulabilirsiniz.

Toplu Taşıma ile gelecekler, Ulus-Sıhhiye-Kızılay’dan 421-3, 481 nolu otobüslere binerek gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Yeşilada Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Yeşilada Gezilecek Yerler hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir