Kefken Adası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Tekne Turu

Kefken Adası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Tekne Turu

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Kefken Adası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kefken Adasına Tekne Turu Nereden Yapılıyor?  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                     Kefken Adası Hakkında Bilgiler                    

Ada, Kocaeli ilinin Kandıra ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Cebeci Sahili‘nin tam karşısında bulunmaktadır. Kandıra ilçe merkezine uzaklığı 20 km. dir.

Kefken Adası’nda Cenevizliler’den kalma surlar yer almaktadır.  Bu sebeple birinci dereceden sit alanı olan tarihi bir adadır. Denize girmeye fazlasıyla müsait kumsalları ve Roma’dan Bizans’tan kalma tarihi kalıntıları mevcuttur.  Giresun adası ile birlikte Karadeniz’ in mevcutta olan adalarındandır.

Karadeniz’de üzerinde insan yaşayan tek ada Kefken Adası olarak karşımıza çıkmaktadır. Adada balıkçılık ile uğraşan aileler yaşamaktadır. Adada sualtı dalışları da yapılmaktadır. Ayrıca ada sportif dalışların yanında zıpkınla balık avcılığı yapmak isteyenlerin de özellikle tercih ettiği yerlerden sadece biridir. Adada kırka yakın su kuyusu bulunmaktadır.

Cenevizlilerden kalan bu kuyular yağmur sularını biriktirmek amaçlı yapıldığı söylenmektedir. Ayrıca adada 1879 yılında inşa edilmiş olan Deniz Feneri bulunmaktadır. Günümüzde hala fener Karadeniz’den geçen gemilere yön vermek için kullanılmaktadır.

                      Kefken Adası’na Giriş Ücreti                     

Giriş Ücretsizdir.

Kefken Limanından – Cebeci’den Tekne Kiralayarak Gidebilirsiniz.

                          Kefken Adası Nerede?                            

Ada, Kocaeli ilinin Kandıra ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Cebeci sahilinin tam karşısında bulunmaktadır. Kandıra ilçe merkezine uzaklığı 20 km. dir.

                         Kefken Adası Nasıl Gidilir?                      

Bu adaya ulaşmak için öncelikle karşı kıyıda bulunan Cebeci Sahile ulaşmak gerekmektedir. Cebeci Sahili Kefken merkeze 3,5 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Adaya Kefken’den Cebeciden Özel Teknelerle 10 dakikalık bir yolculuk ile ulaşmak mümkündür.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.