Kefken Plajı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti, Kamp – Kocaeli

Kefken Plajı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti, Kamp – Kocaeli

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kefken Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Şemsiye – Şezlong Ücretleri – Plaj içerisinde Soyunma Kabini Var mı? Duşluklar Var mı? WC Var mı? Yeme – İçme Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.? hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

             Kefken Plajı Nerede?             

Kocaeli ilinin Kandıra ilçesinde içerisinde bulunmaktadır. Bölgenin tercih edilen plajları arasında bulunan bu yer, Kartal Kaya, Rüzgarlı Kaya, Büyük plaj, Küçük Plaj, Balıkçı Barınağı, Sahil Yürüyüş Yolu, Soyunma Kabinleri, Duşluklar, Restoran ve kafeterya hizmetleri sunmaktadır.

Kefken Plajı, belediye tarafından işletilmekte ve Cankurtaran, şemsiye şezlong kiralama hizmetleri, Soyunma Kabini ve Duş alma yeri hizmeti vermektedir. Kerpe Plajında Büyük Plaj ve Küçük Plaj seçeneği bulunuyor. İsmi gibi Büyük olan plaj sağ tarafta Küçük bir plaj tercih ederseniz sol tarafta kayalıklara yakın olan plajı tercih edebilirsiniz.

Büyük Plaj 100-200 metre uzunluğunda 50 metre genişliğindedir. Plajın tamamı Kum olma özelliğine sahiptir. Denizi sığdır. Çocuklu Aileler için oldukça güzel bir denizi bulunmaktadır. Denizin hem sığ olması plajının tamamen kumlu olması çocuklu Aileler için tercih edilebilecek bir yerdir.

Kefken Plajının hemen üst tarafında sizlerin her türlü imkanı karşılayacak işletmeler bulunuyor. Yeme içme, plaj malzemeleri, marketler, konaklama aklınıza ne gelirse bütün ihtiyaçlarınızı buradaki ismi bilindik mağazalardan karşılayabilirsiniz.

                       Kefken Plajı Giriş  Ücreti                           

Giriş ÜCRETSİZDİR.

Kefken Plajına geldiğinizde belediye tarafından sizlere karşılayan görevliler, Yerinizi seçtikten sonra fatura karşılığında Şemsiye ve Şezlong kiralıyorlar,

Şemsiye ücreti…….50 TL
Şezlong ücreti……. 50 TL
2 şezlong + 1 Şemsiye Takımı…. 100 TL 

Not: İsterseniz kendinizde şemsiye getirebilir kamp sandalyesini getirebilir uygun yerlere kurabilir ve denizin keyfini çıkartabilirsiniz. Haftasonları çok kalabalık oluyor.
Daha büyük bir Plaj isterseniz sizlere Cebeci Sahil Plajını tavsiye ederiz. Cebeci Sahili Plajı Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ…

               Kefken Plajında Kamp Yapılır mı?                 

Kefken Plajında kamp yapmak yasaktır. Kamp yapacaklar, Kefken Orman Kamp Alanında kamp yapabilir. Sizlere kamp alanı konusunda bir tavsiyede bulunacak olursa, Plaja gelmeden önce sağ tarafta bulunan ormanlık alanlarda kendilerini güvende hissedecekleri yerlerde kamp yapabilirsiniz. Birçok kişi burada kamp yapmaktadır.

                 Kefken Plajında Kamp Yapılır mı?               

Evet Yapılır?

Plajına gelmeden 500 metre geride mesire alanı yanında Kefken kamp alanı bulunmaktadır. Etrafı çevrili ormanlık alan içerisinde kamp yapma imkanı buluyor. Belirli bir giriş ücreti alındıktan sonra içine giriyorsunuz. Kamp alanı içerisinde Çeşme bulunuyor.

                    Kefken Plajı Konaklama İmkanlar                    

Plajının hemen üst tarafında apart otel, Butik Otel günlük kiralama yöntemi ile çalışıyor. Her Sezon da değişen fiyatlarla kiralanan bu evler günlük ortalama 1000*3500 TL arasında fiyatlandırılmaktadır. (2024 yılı)

                      Kefken Plajı’na Nasıl Gidilir?                        

Kocaeli ilinin Kandıra ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Kefken Plajı’na Otobüs ile Nasıl Gidilir?

1.Yol, Körfez – Derince – İzmit – Kandıra Otogar – Cebeci arası hizmet veren 800C – 800CK hat numaralı  otobüslere binerek kolayca ulaşabilirsiniz.

2.Yol, İzmit – Kandıra Otogar Arası Hizmet veren 801 Nolu Hat ile Kandıra Otogarı’na kadar Gelip Buradan Kumcağız – Cebeci – Kerpe – Kefken Güzergahında hizmet veren YEŞİL MİNİBÜSLERE binerek plaja ulaşabilirsiniz.

İZMİT OTOGAR TEL : 0262 311 62 48

KANDIRA OTOGAR TEL : 0262 551 24 94

Şahsi aracı ile Gidecekler; Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile gelebilirsiniz. Aracıyla gelecek olanlar burada ücretsiz otopark alanı bulunmaktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.