Kemer Kesme Boğazı Kanyonu Nerede – Nasıl Gidilir -Giriş Ücreti-Antalya

Kemer Kesme Boğazı Kanyonu Nerede – Nasıl Gidilir -Giriş Ücreti-Antalya

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Kemer Kesme Boğazı Kanyonu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                        Kesme Boğazı Kanyonu Nerede?                    

Kesme Boğazı, Antalya ilinin Kemer ilçe sınırlarında Altınyaka yolu üzerinde bulunmaktadır. Beydağları Milli Park içerisinde yer alan Kesme Boğazı Kanyonu, Antalya il merkezine 45 km, Kemer ilçe merkezine 10 km uzaklıkta bulunuyor.

     Kemer Kesme Boğazı Kanyonu Hakkında Bilgiler     

Kesme Boğazı Kanyonu, Beydağları Milli Parkı içerisinde yer alan ve Antik Dönemde Tüccarların ve Türkmen Yörüklerin geçiş güzergâhı olarak kullandığı bir geçittir. Kanyonun En Dar kısmında ise Tarihi Roma Taş Köprüsü yer almaktadır. Taş Köprü, 22 metre uzunluğunda ve 4 metre genişliğindedir. Kesme Boğazı Kanyonu, Kemer Orkidesi ve Olimpos Safranı gibi endemik bitki türünün bilim dünyasına tanıtıldığı yer olması sebebiyle oldukça önemli bir yerdir. Günümüzde Kesme Boğazı Kanyonunda, Off Road, Cip Safari turları ve Doğa yürüyüşleri düzenlenmektedir.

Boğazın en dar yerinde Taş Köprü bulunuyor. Taş Köprünün hemen yanında da Kanyon cafe isimli bir işletme var. İşletme tarafından boğazın kenarına taşlardan set yapılarak doğal bir havuz oluşturulmuş, bu doğal havuza girip yüzebilirsiniz. Kısaca burada hem yemek yiyebilir hem de yüzebilirsiniz.

      Kemer Kesme Boğazı Kanyonu’na Giriş Ücreti          

Kesme Boğazı Kanyonun Giriş ÜCRETSİZDİR.

Kanyon üzerinde işletmenin olduğu alanlar da ücret alınmaktadır.

Kesme Boğazı Kanyon Cafe Restoran Hakkında Bilgiler

İşletme 09.00 – 23.00 saatleri arası hizmet veriyor. Restoran içerisinde Kahvaltı, Izgara çeşitleri ve Balık yiyebilirsiniz. İşletme içerisinde Ahşap Çardaklar da oturup Bu muhteşem manzaranın tadını çıkartabilirsiniz.

Kesme Boğazı Doğal Havuz Giriş Ücreti 30 TL.(restoran müşterilerine ÜCRETSİZDİR)

       Kemer Kesme Boğazı Kanyonu’na Nasıl Gidilir?      

Kanyon, Antalya İlinin Kemer ilçe sınırlarında Beydağları Milli Parkı içerisinde bulunmaktadır. Antalya Şehir Merkezine 45 km Kemer ilçe merkezine 10 km uzaklıktadır.

Kemer ilçe merkezinden Cumhuriyet Caddesi boyunca devam edip Aslanbucak Kavşağına dönüş yapıp 15 km boyunca devam ettiğinizde bu yol sizi Kanyona ulaştırır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

  1. Ahmet dedi ki:

    Çok iyi bildiğim bi yerdir burası doğası ğüzel bi yer ama insanoğlu içine etmiş yemek içme sektöründen gelen birisi olarak çok saçma sapan bi restoran var içerisinde pazar kahvaltısı yapalım dedik rezil olduk ğünümüzün içine ettiler rezil bir servisi ve çok rezil bir kahvaltısı var beş para etmez kesinlikle tavsiye etmem paranıza ve daha da kötüsü vaktimize yazık olur insanlıktan ve hizmet sektörüne hiç yakışmayan insanların zaman ve parasını çalan bi yer ğitmeyinnnnnnnnnn