Anasayfa / GEZİLECEK YERLER / Kemerburgaz Kent Ormanı Nerede – Nasıl Gidilir?

Kemerburgaz Kent Ormanı Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Kemerburgaz Kent Ormanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri – İstanbul hakkında bilgiler vereceğiz.

              Kemerburgaz Kent Ormanı Hakkında;           

Kemerburgaz Kent Ormanı, İstanbul İlinin Eyüpsultan ilçesi Göktürk Pirinççi Köyü mevkii üzerinde bulunmaktadır. Alibeyköy Baraj Gölü’nün kuzeyinde bulunan bu yer 5 milyon 283 bin 429 metrekarelik alan üzerine kurulmuştur. İçerisinde Yürüyüş Alanları, Oyun Parkları, Organik ürünler başka olmak üzere birçok tesis bulunmaktadır.

 Kemerburgaz Kent Ormanında Neler Bulunuyor; 

Kemerburgaz Uluslararası Kent Ormanı içerisinde Neler Var derseniz. Yaklaşık 725 Araç kapasitesine sahip bu yerde Açık Otoparklar, Futbol ve Basketbol Sahası, El Sanatları Satış Birimi, Organik Ürün Pazarları,  Midilli Ahırı, Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvan Ahırları, Seyir Kulesi, Piknik Alanları, Kır Lokantaları, Kır Kahveleri, İbadethane, Fauna Tanıtım Alanları ve 6300 metre uzunluğunda Yürüyüş ve Spor alanı bulunmaktadır.

Ayrıca Çocuklar için, Hayvanat Bahçesi, Uçurtma Atölyesi, , İzci Kampı, Çocuk Kulübü, Adrenalin Parkı, Bisiklete binme alanları bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Xanthos Antik Kenti Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Ziyaret Saati?

         Kemerburgaz Kent Ormanı Giriş Ücreti;         

Kemerburgaz Kent Ormanı’na Giriş Ücretsizdir.

              Kemerburgaz Kent Ormanı Adresi;               

Adres: Göktürk Merkez, Pirinççi Köyü Kemerburgaz Yolu – Eyüpsultan / İstanbul

         Kemerburgaz Kent Ormanı’na Nasıl Gidilir?   

Kemerburgaz Kent Ormanı, İstanbul İlinin Eyüpsultan ilçesi Göktürk Pirinççi Köyü mevkii üzerinde bulunmaktadır. Kent Ormanına İster Aracınızla ister Toplu taşıma imkânlarıyla kolayca gidebilirsiniz. Kendi Aracıyla Gidecekler; İstanbul Avrupa yakasında Eyüp ilçesi sınırlarında Hasdal Kemerburgaz yolundan devam ettiğinizde Kemerburgaz ayrımından dönerek ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma ile Gidecekler; Eyüpsultan İlçesinden, Eyüp İskele durağından Sabah saat 08.00’da kalkış saati olan 93M, 41AT, 500A Numaralı otobüslere binerek Edirne Kapıda indikten sonra, 36U numaralı otobüse binerek Arabacı Garajı durağında inerek ulaşabilirler. (2 aktarma yapılıyor)

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir