Kentpark Yapay Plaj Nerede – Nasıl Gidilir?

Kentpark Yapay Plaj Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Kentpark Yapay Plaj Nerede – Nasıl Gidilir? – Eskişehir Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

          Kentpark Eskişehir (Yapay Plaj) Hakkında;       

Kentpark Plajı, Türkiye’nin ilk yapay plajına sahip olduğu için Eskişehir’in en güzel ve popüler parkları arasında yer almaktadır. Bu alanda gerçek deniz kumu kullanılarak plaj yapılmıştır. Yapay denizin içi de mermer ile döşenmiştir. Porsuk Çayı‘nın kenarında bulunmaktadır. Kent Park, Yeni Otogar ile Gökmeydan Mahallesi arasındaki yaklaşık 300 bin metrekarelik alanda yer almaktadır.  15 soyunma kabini, 150 şezlong ile 2 cankurtaran kulesi bulunmaktadır. Plajın orta bölümünde yer alan olimpik yüzme havuzunda ise 6-17 yaş arası çocuklara yüzme eğitimleri verilmektedir. Plaj’da aile bölümü bulunuyor.  Eskişehir Şehirlerarası Otobüs terminalinin karşısında yer almaktadır.

Toplam 300.000 m2 lik alana sahip sahip olan parkta yapay plaj dışında, açık yüzme havuzları (biri çocuklara olmak üzere iki de açık yüzme havuzu), restoran ve kafeler, hediyelik eşya satışı yapılan büfeler, Çocuklar için pony at çiftliği ve büyük bir yapay gölet vardır.

OKUMALISIN  Kurşunlu Acısu İçmesi Nerede - Nasıl Gidilir?

Ortasında ışıklandırılmış bir adacık bulunan Kentpark Göleti, Porsuk Çayı ile bağlantılıdır. Gölette ördekler, kuğular ve balıklar yer alıyor. Göletin kıyısında bulunan bistro, özellikle Eskişehir’de kahvaltılar için tercih edilen bir mekânlar arasındadır. Otobüs ile gelenler genellikle terminale yakın olması sebebiyle kahvaltı için burayı tercih etmektedir.

Kentparkta at çiftliği bulunmaktadır. Çiftlikte uzmanlar eşliğinde güvenli bir şekilde at binmeniz mümkündür. Bireysel veya grup hobi binişleri, okul ve kreş etkinlikleri gibi aktivitelerin yanı sıra yaz döneminde nostalji fayton turu ve düğünlere fayton kiralama gibi faaliyetler yapılmaktadır. Kesinlikle buraya kadar gelmişken Ata binmenizi tavsiye ederim. Uzmanlar eşliğinde olması güven veriyor ve çocuklu aileler tarafından gösterilen ilgiyi artırıyor.

Kentpark Plajı Giriş Saatleri ve Plaj Kapanış Saatleri

Kentpark Plajı, Haziran ayının 15’inden itibaren açılmaktadır.

Kentpark Plajı haftanın 7 günü 10.00-18.00 saatleri arasında hizmete açıktır.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kentpark Plajı İletişim;

Telefon: (0222) 211 55 00

               Kentpark Plajı Giriş Ücreti 2021           

Plajın Giriş Ücreti : 20 TL’dir.( Semsiye sezlong dahil) (Yaş Ayrımı olmaksızın Herkesten eşit ücret alınıyor)

OKUMALISIN  Porsuk Çayı ve Adalar Bölgesi Nerede-Nasıl Gidilir?

                 Kentpark Plajı Kuralları;                         

Plaj içerisine herhangi bir yiyecek, içecek alınmıyor, bu konu da çok dikkatli davranıyorlar. İçeride ihtiyaçlarını karşılayacak büfe bulunuyor.

          Kentpark Yapay Plaj Nasıl Gidilir?             

Kent Park, Yeni Otogar ile Gökmeydan Mahallesi arasındaki yaklaşık 300 bin metrekarelik alanda yer almaktadır.

Kentparka hususi aracınızla, hızlı tren veya şehirlerarası otobüsler ile ulaşabilmeniz mümkündür. Eskişehir Şehirlerarası Otobüs terminalinin karşısında yer almaktadır.

Hususi aracınız ile gittiğinizde merkezden 15 dakikada parka ulaşmanız mümkündür. Kentpark’ın dışında otopark bulunmaktadır.

Hızlı tren ile geliyorsanız Espark’ın önünden geçen Otogar yönüne giden tramvay ile son durakta indiğinizde Kentpark’a ulaşıyorsunuz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.