Kepekler Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir?

Kepekler Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kepekler Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir? Balıkesir’de Bulunan Kaplıca ve İçmeler Hakkında bilgiler vereceğiz.

Kepekler Kaplıcası, Balıkesir ilinin Susurluk ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Susurluk ilçesine bağlı Ilıcaboğazı köyünde bulunmaktadır. Susurluk ilçe merkezine 23 km mesafededir. Balıkesir il merkezine ise yaklaşık olarak 67 km mesafededir.

Bu Kaplıcanın ilk kez Cenevizliler tarafından işletildiği bilgisine ulaşılmaktadır. Kaplıcadan su ve çamur banyosu olarak faydalanılmaktadır. Su sıcaklığı 45C dir. Suları hafif kükürt kokulu bir yapıdadır.

Banyo kürü uygulandığında romatizma, nevralji, nefrit, polinefrit, felçler, ve ankilozlar ile kadın hastalıklarına iyi gelmektedir. Çamur kürü uygulandığında bütün romatizma çeşitleri, nevralji, nefrit, polinefrit, çocuk felçleri, kırık ve çıkıktan sonraki hareketsizliklerde tromatik arntiritlilerde ve kadın hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Kepekler Kaplıcası Nerede

Kepekler (Ilıca Boğazı) Kaplıcası, Balıkesir ilinin Susurluk ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Susurluk ilçesine bağlı Ilıcaboğazı köyünde bulunmaktadır. Susurluk ilçe merkezine 23 km mesafededir. Balıkesir il merkezine ise yaklaşık olarak 67 km mesafededir.

OKUMALISIN  İnceğiz Mağaraları ve Mesire Alanı Nerede - Nasıl Gidilir - İstanbul?

Kepekler (Ilıca Boğazı) Kaplıcası Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Susurluk merkezden Ilıcaboğazı köyü minibüsleri ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Hususi araç ile gelmek isteyenler ise Balıkesir merkezden İstanbul İzmir Otoyolu/O-5 üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.